У міськраді розглянули низку питань щодо захисту інтересів неповнолітніх нововолинців

0
255

На засіданні комісії з питань захисту прав дітей розглянули ряд питань щодо захисту інтересів та прав неповнолітніх.

Перше стосувалося відсутності участі батька у вихованні дитини. Детально ознайомившись із наданими заявницею документами та заслухавши інформацію, яку зібрала служба у справах дітей, комісія підтвердила цей факт. Про це йдеться на сайті міськради.
Дане рішення заявниці необхідне для отримання додаткової соціальної відпустки.

Одне з питань порядку денного стосувалося виконання ухвали суду щодо надання висновку органу опіки та піклування про доцільність / недоцільність позбавлення батьківських прав батька відносно малолітнього сина. Члени комісії дійшли висновку, що є підстави для позбавлення батька батьківських прав відносно неповнолітньої дитини через свідоме самоухилення від виконання своїх обов’язків.

Складним та емоційним було питання щодо визначення місця проживання малолітньої дитини за зверненням батька. Згідно з рішенням комісії рекомендовано визначити місце проживання дитини з матір’ю. Одночасно матері наголошено та роз’яснено вимоги чинного законодавства щодо участі обох батьків у вихованні дитини, а саме: ч.1 ст.157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Тому, батько дитини має рівні із матір’ю дитини права у її вихованні. Згідно ч.2 ст.157 СК України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Відповідно до ч.3 ст.157 СК України той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Також комісія розглянула спір між батьками щодо участі у вихованні дитини. Батькам роз’яснені їх права та обов’язки відповідно до чинного законодавства. Вирішено підготувати проєкт рішення на засідання виконкому про встановлення днів побачень та способів участі одному з батьків, який проживає окремо від дитини.

Підготовлені матеріали детально вивчені працівниками служби у справах дітей, надані всі необхідні, згідно з чинним законодавством, документи для їх розгляду, заслухані заявники, відповідачі та запрошені.

Підсумувавши кожне питання, члени комісії прийняли виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here