До кінця весни 2020 року Нововолинськ об’єднається з навколишніми населеними пунктами

1
3816

Як ми уже неодноразово повідомляли, Мінрегіон пропонує розділити Волинь на три райони – Луцький, Ковельський і Володимир-Волинський. Однак, керівництво Нововолинської міської ради переконує: шахтарське місто має набагато більше переваг стати районним центром, ніж Володимир-Волинський. До того ж, відповідає основним критеріям цього відбору, а ось княже місто – ні. Адже одна з найважливіших умов – кількість населення не менше 50 тисяч. Чисельність постійних жителів Нововолинська –  55 880, а Володимира-Волинського – лише 38 тисяч.

Також не менш важливою підставою для створення саме Нововолинського району є те, що Нововолинськ вже багато років поспіль займає лідируючі позиції серед міст обласного значення за низкою важливих показників: найбільша середня заробітна плата в області, найвищий показник залучення іноземних інвестицій та обсяги виробленої промислової продукції на одного мешканця. Окрім цього, тут розміщується чимало промислових підприємств-гігантів.

Є у місті й необхідні приміщення для функціонування в них районних правоохоронних органів, органів судочинства, медичних та закладів соціального забезпечення.

Відповідає районному центру і місцевий рівень надання освітніх, медичних, соціальних та адміністративних послуг.

Варто зазначити, що Кабінет Міністрів затвердив перелік та склад госпітальних округів Волинської області, де Нововолинськ вже визначено як центр госпітального округу. А це теж хороший показник для того, щоб місто стало районним центром.

Зважаючи на усі ці переваги, очільники шахтарського міста планують відстоювати створення Нововолинського району. І вже навіть зробили для цього перші кроки – відправили листи голові і депутатам обласної ради, т.в.о. голови облдержадміністрації та Міністерство регіонального розвитку з проханням ініціювати засідання відповідної регіональної робочої групи з метою більш детального обговорення проекту адміністративного устрою Волинської області.

Однак, як зазначив заступник міського голови Олександр Громик, поки що результатів чи бодай якихось відповідей на ці звернення немає.

Він запевнив, що місто уже готове стати районним центром.

«Нововолинськ готовий стати районним центром навіть у найближчий час. Наприклад, через місяць. У нас є вся необхідна інфраструктура, у тому числі приміщення для розміщення районного суду, районної прокуратури, і районної податкової», – зазначив Олександр Громик.

Заступник мера зауважив, що створення Нововолинського району для міста  дуже вигідне.

«Це нам дасть багато. Бачення Мінрегіону таке, що в районних центрах мають скупчуватись представництва державних, виконавчих органів правосуддя, прокуратури, податкової, пенсійного фонду. Мені дивно, як може місто з більшою кількістю населення, не мати таких представництв, а місто з меншою кількістю мешканців матиме таке представництво.  Під час обговорення представники Мінрегіону наголосили, що районним центром може стати місто обласного значення. І один з найважливіших критеріїв – кількість населення не менше 50 тисяч. Ми маємо понад 54 тисячі, а ось Володимир-Волинський лише 38 тисяч. Після першого круглого столу ми підготували лист голові обласної ради, т.в.о. голови облдержадміністрації, у Міністерство регіонального розвитку, депутатам обласної ради, щоб це питання заново підняти і вивчити глибше, зокрема, щоб ініціювати ще одне засідання робочої групи облдержадміністрації, яка напрацювала ту модель укрупнення районів, яку ми на сьогодні маємо – з центром у Володимирі-Волинському і щоб наше місто також було представлене в цій робочій групі для наведення своїх аргументів», – розповів Олександр Іванович.

Також він зазначив, що зараз на Волині тривають дискусії щодо завершення адміністративної реформи. І чимало ОТГ хочуть укрупнити, з’єднавши в одну кілька громад. Відтак, Нововолинськ може об’єднатися не лише з прилеглими до нього Грядівською та Грибовицькою сільськими радами та селищною радою Благодатного, а й з уже створеними об’єднаними територіяльними громадами, які знаходяться поруч – Литовезькою та Поромівською.

«Доволі дискусійним питанням є тема укрупнення ОТГ. Зараз на Волині створено 51 ОТГ, які займають 57% площі області. Але Уряд пропонує, щоб в області функціонувало лише 44 громади, які з позиції центральної влади будуть спроможними щодо повного і якісного надання послуг населенню. Фахівці Мінрегіону заявляють, що вже сьогодні на Волині 22 ОТГ є неспроможними. А тому до Нововолинської ОТГ ще можуть приєднатися, як мінімум, 2 уже діючих громади», – повідомив Олександр Громик.

До речі, нова влада планує завершення адміністративної реформи – до кінця березня 2020 року.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here