Через брак коштів роботи з термомодернізації ЗОШ №7 були за крок від зриву

0
284

Роботи з термомодернізації ЗОШ №7 були за крок від зриву. Адже фірма-підрядник ТзОВ «Престиж-Захід», яка, нагадаємо, виграла тендер і зараз виконує роботи з утеплення навчального закладу, відмовилася їх продовжувати, зіславшись на недостачу обігових коштів. Мовляв, на разі не вистачає понад 3 мільйони гривень, яких не передбачили в кошторисі. Це питання представники команди проекту, фірми-підрядника, проектанти разом із керівниками міської ради вирішували сьогодні, 19 липня, під час робочої наради.

Насамперед, міський голова Віктор Сапожніков наголосив, що до початку навчального року лишилося лише 1,5 місяці, а будівельним роботам у школі ще не видно ні кінця, ні краю. А, якщо ще й фірма-підрядник відмовиться продовжувати і закінчувати свої роботи, дітей доведеться переселяти, але невідомо куди, бо ж у розваленій будівлі навчатись неможливо.

«Днями ми отримали лист від виконавця робіт разом із кошторисом на підсилення стін і облаштування входу із пандусом. У листі наголошено, що ці роботи повністю відсутні в технічних завданнях і в договірній ціні. Також там йдеться про те, що фірма-підрядник уже виконала низку додаткових будівельних робіт на 3 мільйони гривень, яких раніше не було передбачено. Тому змушена припинити роботи. То давайте з’ясуємо, що ж сталося і як вирішити цю проблему», – зазначив мер.

Директор ТзОВ «Престиж-Захід» Юрій Гавілей пояснив: що є певні неточності у проектно-кошторисній документації та технічні проблеми, через це, мовляв, і виникла ця ситуація.

За його словами, чимало будівельних робіт не передбачено в переліку технічних завдань і, відповідно, не внесені в кошторис, а обійтися без їх виконання під час термомодернізації школи неможливо.

«Багато робіт не враховані в кошторисі. Але їх робити треба. Наприклад, вентиляційні роботи, утеплення зі сторони даху, деякі види робіт щодо стяжок і відмосток будівлі. А це додаткові кошти, яких не вистачає», – запевнив Юрій Гавілей.

Опісля почалось «гаряче» обговорення цього питання. Присутні намагалися з’ясувати першочергову причину виникнення цієї ситуації, обговорювали етапи реалізації проекту, технічні та будівельні нюанси, з якими зіткнулась підрядна організація і відшукати шляхи вирішення цієї проблеми.

Відтак, завершуючи нараду, очільник міста звелів директору ТзОВ «Престиж-Захід» детально окреслити нові об’єми робіт, без яких обійтися не можна, і вказати їх розцінки. А проектантам переробити кошторис, у новій версії якого вказати усі зміни, доповнення й вартість усіх додаткових робіт з термомодернізації навчального закладу.

«Часу лишилося обмаль. 1 вересня в школу прийдуть діти, тому там мають бути придатні умови для навчального процесу. А це означає, що усі роботи мають бути максимально завершені до кінця серпня. Ви повинні вкластися в цей термін», – наголосив Віктор Сапожніков.

До речі, нещодавно з нинішніми результатами реалізації проекту ознайомилися представники Європейського Союзу на спільній нараді із членами команди проекту і керівництвом міської влади. І вони теж висловили занепокоєння тим, чи вдасться учасникам проекту виконати усі роботи вчасно.  Нагадаємо, саме тоді і стало відомо, що роботи з термомодернізації ЗОШ №7 наразі виконані лише на 40%.

Читайте також: Представники ЄС проінспектували реалізацію проекту термомодернізації нововолинської ЗОШ №7

Як ми уже повідомляли, проект «Перший крок для переходу на використання відновних джерел енергії», який зараз реалізується у місті має найбільший бюджет, у порівняні з іншими проектами CoM-DeP в Україні. Загальний бюджет проекту становить майже 1,3 млн. євро. Окрім коштів Європейського Союзу для його реалізації залучені кошти міського бюджету. Це перший успіх шахтарського міста в залученні такого обсягу коштів.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here