На Волині зафіксовано 5 випадків спалахів африканської чуми

0
136

В Україні за останні 6,5 року зареєстровано 370 спалахів африканської чуми свиней (АЧС).

Повідомляє агенство Волинські новини.

У Волинській і Житомирській областях зареєстровано по 5 випадків захворюваності, а у Львівській – лише 1 випадок. Про це свідчить статистика сайту «СТОП АЧС», який запроваджено в рамках проекту технічної допомоги ФАО «Розбудова потенціалу раннього виявлення та реагування на африканську чуму свиней в Україні», передає УНН.

Найбільша кількість АЧС – по 39 випадків – зафіксована у Полтавській та Одеській областях. Далій йдуть Чернігівська та Миколаївська області – по 31 випадку, Рівненська область – 27 випадків.

Загалом, за останні 6,5 року вірус АЧС не оминув жодну з областей України.

Також повідомляється, що перший збудник АЧС було виявлено у 2012 році в селі Комишуватка Запорізької області.

А з початку 2018 року в Україні вже зареєстровано 59 випадків хвороби. У 28 випадках захворювання було зареєстровано у домашніх тварин, в 25-и – у диких. Ще в шести випадках АЧС була зафіксована на території інфікованих об’єктів.

Зауважимо, що АЧС спровокувала значне скорочення поголів’я свиней в Україні, а також стрімке подорожчання свинини та сала.

Також через хворобу наразі активно збільшуються показники імпорту іноземної свинини в Україну.

За словами українського підприємця та політика Сергія Тригубенка, нідерландське сало вже почало витісняти українське.

«Так багато свинини, як зараз, ми не імпортували протягом останніх 4 років», – зауважив він, наголосивши на тому, що АЧС поки не йде на спад і готуватися треба до того, що українцям й надалі доведеться переплачувати за «іноземний товар, вигодований для нашого ринку на ГМО-добавка

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here