Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Нововолинськ. Новини Нововолинська | 12 грудня 2017 р.

Догори

Верх

Прокоментуй!

«Укрзалізниця» розділить потяги на три цінові категорії

«Укрзалізниця» розділить потяги на три цінові категорії

ПАТ «Укрзалізниця» планує розділити пасажирські перевезення далекого сполучення на три сегменти: комфорт, стандарт та економ.

Про це повідомляє «Громадське» посилаючись на заяву в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» ЄвгенаКравцова.

За його словами, поїзди комфорт-сегменту формуватимуться виключно із використанням новітнього рухомого складу, але на них діятиме відповідно економічно-обгрунтований тариф.

До послуг пасажирів будуть також поїзди стандарт — середньої цінової політики та економ-соціальні, витрати на які перевізнику мають відшкодовуватися з держбюджету.

За його словами,  така сегментація поїздів дозволить пасажирам робити свідомий вибір залежно від побажань і отримати такий рівень послуг, який відповідає категорії поїзда.

Водночас в «Укрзалізниці» зауважили, що більшість витрат залізничного перевізника у пасажирському секторі нині пов’язані з утриманням рухомого складу та інфраструктури.

За даними компанії, собівартість витрат на послуги перевезення пасажирів у далекому сполученні за І півріччя 2017-го складає 49,7 копійки за один пасажиро-кілометр, а у приміському сполученні — 106,1копійки.

Чинні тарифи на пасажирські перевезення в далекому сполученні наразі нижчі за собівартість в середньому у 3 рази, а у приміському сполученні — у 7 – 8 разів.

Через таку розбіжність між собівартістю та цінами на квитки витрати компанії на пасажирські перевезення за 6 місяців 2017 року зросли порівняно із відповідним періодом минулого року на 15% і склали 8,4 млрд грн. У товаристві пояснили, що за півроку пасажирські перевезення завдали «Укрзалізниця» майже 5 млрд грн збитків.

p-p.com.ua