Волинська аномалія: клімат за останнє десятиріччя

0
2377

Аномальним у порівнянні з 90-ми роками минулого століття виявилося перше десятиріччя XXI століття на Волині за метеорологічними показниками внаслідок зміни кліматичних умов.

Про це йдеться у відповіді обласного управління екології та природних ресурсів на запит депутата Волиньради Василя Байцима щодо екологічного стану Луцька, – повідомилиу прес-службі Волинської облради.

«За даними головного управління статистики у Волинській області, у 2012 році в атмосферне повітря міста від стаціонарних та пересувних джерел забруднення потрапило 12,4 тисячі тонн шкідливих речовин, що на 2,2 % менше, ніж у 2011 році. На кожного жителя в середньому припало по 58,0 кг шкідливих речовин проти 59,7 кілограма у 2011 році. 11,5 тисячі тонн (93%) забруднюючих речовин, що потрапили в атмосферу міста, є викиди від пересувних джерел забруднення. Це на 2,5% менше, ніж у позаминулому році», – йдеться у документі.

Спостереження за станом атмосферного повітря міста здійснює обласний центр гідрометеорології на трьох стаціонарних постах спостережень. Випадків екстремального забруднення атмосфери міста у 2012 році не зафіксували. Згідно зі спостереженнями, у минулому році відбулося зменшення середньомісячних концентрацій пилу, діоксидів сірки та азоту, оксидів вуглецю та азоту, формальдегіду. Незначне підвищення середньомісячних концентрацій у порівнянні з 2011 роком спостерігалось лише щодо фенолу.

У 2012 році рівень забруднення атмосферного повітря в Луцьку була в межах середнього рівня забруднення атмосфери по Україні. Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) становив 7.5, у 2011 році він складав 8.6, у 2010 – 10.3. Виходячи з показників, наведених у таблиці значень ІЗА, за даними спостережень гідрометеорологічних організацій серед 23 забруднених міст України, Луцьк за інтенсивністю забруднення атмосферного повітря перебуває аж на 20-му місці.

Ваховуючи те, що викиди промислових підприємств міста становлять лише 7% від загального обсягу викидів, забруднення атмосферного повітря у місті Луцьку цілком залежить від кількості та частоти руху транспортних засобів.

Слід відмітити, що пости спостереження у місті розташовані поблизу проїзної частини вулиць з інтенсивним рухом транспорту, що суттєво впливає на результати досліджень.

«Внаслідок зміни кліматичних умов перше десятиріччя XXI століття на Волині за метеорологічними показниками виявилося аномальним у порівнянні з 90-ми роками минулого століття. Значно зросла кількість приземних інверсій, днів без вітру та застоїв, що обумовлює малорухомість повітря та скупчення шкідливих речовин у місцях їх викидів, і як наслідок збільшення забруднення приземного шару атмосферного повітря», – пише начальник управління екології та природних ресурсів Анатолій Гетьманчук.

Джерело: p-p.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here