Презентацію гігантського проекту під назвою Magenta, який офіційно стартуватиме у червні, провели на фестивалі мистецтв і технологій Moogfest, повідомляє The Independent.
Розробники вирішили вдатися до проекту Magenta після того, як минулого року інша розробка компанії DeepDream навчилася перетворювати звичайні пересічні картини у сюрреалістичні твори. Програма по-своєму інтерпретувала малюнки з простими значеннями і додаючи їм нових та зовсім неочікуваних: так хмара могла перетворитися на дивну рибу чи багатоголового собаку.
Новий проект Magenta працює схожим чином: прості музичні уривки штучний інтелект перетворює на щось більш відоме.
На презентаційному відео видно, як програма перетворює звичну послідовність з п’яти нот на рудиментарну мелодію, шукаючи традиційні схеми та вибудовуючи тон на основі своїх знань про музику.
Перший випуск проекту буде інструментом, який дозволяє музикантам і дослідникам завантажувати музичні файли у програму, щоб вона “вивчала” їхню будову.
Інша частина програмного забезпечення, яка дозволить створювати музику, буде розміщена на сайті проекту Magenta GitHub дещо пізніше.
У Google визнають, що навряд чи ця музика увійде у топ чартів, а штучний інтелект не замінить музикантів-людей, однак проект є великим кроком у світі технологій.