«Паперові солдати»: Брати Капранови презентують новий роман у Нововолинську

0
14495

В рамках туру містами Волині 7 листопада до Нововолинська з презентацією нового історичного роману «Паперові солдати» завітають письменники, видавці, публіцисти та громадські діячі Брати Капранови. Про це йдеться на офіційній сторінці центральної міської бібліотеки.

У романі «Паперові солдати» йдеться про долю художника Ніла Хасевича, який у молодому віці втратив ногу в залізничній катастрофі, але проміняв перспективу працювати в Америці на місце вчителя на Волині, а потім на боротьбу в лавах УПА.

Також в «Паперових солдатах» йдеться про ще одного митця, ровесника Хасевича, який досягнув успіху в Америці. Це Володимир Титла, він же Білл Титла, головний художник студії Діснея, який намалював «Білосніжку», «Пінокіо», «Дамбо». Він народився в Нью-Йорку, а батьки його з Тернопільської області. Титла зацікавив письменників як доля альтернативна історії Хасевича. Він був українцем за духом, говорив українською, ходив до недільної української школи, саме там його помітила одна з викладачок і почала навчати малюванню. Звідти Білл пішов в училище промислового дизайну, а потім на кіностудію Paramount, зрозумів, що не вміє малювати, і поїхав вчитися до Європи, – а саме у Варшавську школу мистецтв, де якраз навчався Ніл Хасевич.

Автори зобразили дві різні біографії, два різних життєвих шляхи, аби показати, що у Ніла Хасевича був вибір, і те, що він загинув за Україну, було теж його свідомим вибором.

Завдяки підтримці видання від Українського культурного фонду, Брати Капранови зробили спеціальний наклад цього роману для розповсюдження серед інвалідів, насамперед інвалідів АТО/ООС – «для натхнення, для стимуляції, для прикладу, щоб вони розуміли – не все втрачено, людина з важкою інвалідністю може бути корисною суспільству».

Під час презентації можна буде поспілкуватися з письменниками, придбати книги «Паперові солдати», «Справа Сивого», «Майдан. Таємні файли», «Мальована історія України», «Веселих свят», «Кобзар 2000», «Щоденник моєї секретарки», «Історія нашої Церкви».

Зустріч відбудеться о 15:00 у бібліотеці на Дружби, 17.

Вхід вільний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here