Як нововолинцям вберегтися від теплового удару: поради лікарки

0
276

Останні дні для нововолинців видались аномально спекотними: 32-34 градусів тепла. Така температура ще триматиметься до вихідних. За такої погоди людина може зазнати сонячного або теплового удару. Задля уникнення такої небезпеки мешканців та гостей закликають обмежити перебування на сонці.

Ми запитали сімейного лікаря, як розпізнати тепловий і сонячний удари в себе, що можна й не можна робити за цього стану та як правильно надати допомогу, якщо людині поруч стало зле.

Завідувачка амбулаторії №3 Тетяна Тиханська розповіла, що сонячний удар вважають різновидом теплового. Він відрізняється від сонячного тим, що перегрівається все тіло, а не лише голова.

Ознаки теплового та сонячного удару: підвищення температури тіла, слабкість, головний біль, запаморочення, швидкий пульс, втома, нудота, блювота, короткочасна втрата свідомості. У кожної людини симптоми можуть різнитися.

Декілька порад від лікарки, як уникнути сонячного удару:

  • носіть в сонячну погоду головні убори (це може бути кепка, капелюх, панамка);
  • перед виходом на вулицю наносіть сонцезахисні креми;
  • при тривалому перебуванні на сонці шукайте прохолоду й тінь, щоб ваше тіло мало можливість відновитися;
  • обмежуйте час перебування на сонці в період з 11.00 до 16.00 години, адже в цей час сонячне проміння є найбільш інтенсивним.

Крім цього, найважливіші заходи для запобігання теплового удару — уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну, вологу погоду.

“Пийте достатньо води. Не чекайте на відчуття спраги – пийте постійно маленькими порціями, прохолодна питна вода допоможе вашому тілу підтримувати нормальну температуру тіла”, – зазначає Тетяна Тиханська.

Насолоджуючись променями теплого літнього сонця, не забувайте, що ультрафіолетові промені у великій кількості можуть завдати багато неприємностей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here