ВООЗ виплачуватиме компенсації за побічні ефекти від COVID-вакцин

0
24

Всесвітня організація охорони здоров’я надаватиме компенсації громадянам 92 бідних країн-членів глобальної програми COVAX, якщо ті отримають серйозні побічні ефекти після щеплення від COVID-19.

Про це із посиланням на заяву ВООЗ повідомляє The Guardian, передає ТСН.

«Надаючи одноразову компенсацію без звинувачення при повному і остаточному врегулюванні будь-яких претензій, програма COVAX спрямована на значне скорочення необхідності звернення в суди, що є потенційно тривалим і дорогим процесом», – наголосили в організації.

Очікується, що подавати заявки постраждалі зможуть через спеціальний сайт, який планують запустити до кінця березня цього року. У ВООЗ зазначають, що їхня програма компенсації надасть щепленим «швидкий, справедливий, надійний і прозорий процес».

При цьому в організації переконані, що випадки серйозних побічних ефектів будуть «рідкісними». Програма діятиме щонайменше до 30 червня 2022 року.

У виданні зазначається, що країни, які самостійно фінансують свої закупівлі вакцини від COVID-19, також планують запровадити програми відповідальності.

COVAX є глобальною ініціативою з пришвидшення розробки, виробництва та постачання вакцин від коронавірусу до країн із низьким та середнім доходом. Україна також входить до цієї програми.

Нагадаємо, що літак із першою партією вакцини від COVID-19 «Covishield», що виробляється за ліцензією Oxford/AstraZeneca, прибуде до столичного аеропорту «Бориспіль» вранці у вівторок, 23 лютого.

Очікується, що першими вакцину отримають сім регіонів, зокрема Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області, а також Київ.

Раніше голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко заявив, що Індійський Інститут сироваток (Serum Institute of India), на потужностях якого виробляється вакцина від коронавірусу Covishield (за ліцензією Oxford-Astra Zeneca), не має української національної GMP-сертифікації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here