Через піар незареєстрованих кандидатів партії “За майбутнє” написали заяву до поліції

0
442

У Волинській області близько 10 партійних організацій уже провели конференції чи з’їзди, у ході яких відбулося висування кандидатів у депутати різних рівнів рад, а також кандидатів на посади міських, сільських та селищних голів. У ГМ “Опора” кажуть: під час висування кандидатів партії дочасно агітували. Про це повідомляє Суспільне.

“Опора” попросила правоохоронців перевірити законність передвиборчої активності з боку політичних сил на Волині. Загалом правоохоронцям передали 11 заяв про порушення.

Серед партій, які вже організували конференції та висунули кандидатів у депутати міських, селищних та сільських рад, а також голів цих рад – політична партія Громадянський рух “Свідомі”, Народний Рух України, Всеукраїнське об’єднання “Свобода” та партія “Голос”, Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” та партія “За майбутнє”.

Після проведення партійних конференцій на території області спостерігачі зафіксували зовнішню рекламу зі згадками усіх перерахованих партій, окрім партії “Голос”. Ці білборди містять партійні логотипи та назви партій, світлини кандидатів та лідерів політичних сил.

Громадські спостерігачі пояснюють: виборчий кодекс передбачає, що політична партія стає суб’єктом виборчого процесу з моменту висування кандидатів на відповідних виборах, а передвиборчу агітацію може розпочати наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата.

Відповідно до статті 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення проведення передвиборчої агітації поза строками – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що відомо

  • 5-го вересня в Україні стартувала кампанія з місцевих виборів, які мають відбутися 25-го жовтня. Вона проходитиме у кілька етапів, а саме голосування буде за новою пропорційною виборчою системою з відкритими списками.
  • Реєстрація кандидатів триватиме з 15 по 29 вересня. Наступного після реєстрації дня кандидатам дозволено агітувати за себе. Робити це можна до “дня тиші”, тобто до 24-го жовтня.
  • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков попередив учасників місцевих виборів, що МВС буде “жорстко реагувати” на порушення закону під час виборчої кампанії. У Нацполіції працює спеціальний підрозділ, який перевіряє усі повідомлення. Інформацію про порушення виборчого процесу можна надавати за телефоном: 044-254-97-56.
  • Суспільне зібрало інформацію про те, що таке адмінресурс на виборах та як його розпізнати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here