За безпідставні COVID-госпіталізації лікарням можуть знизити виплати

0
211

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пригрозив лікарням зниженням фінансування за безпідставні госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Для цього введуть понижувальний коефіцієнт.

Про це заявив Ляшко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, передає Кореспондент.

Він наголосив, що лікарням не платять за кількість пацієнтів з COVID-19 або вилікуваних за «ковідним пакетом», тому, підвищуючи кількість госпіталізацій, не можна отримувати більше грошей.

«Сума коштів, яка виплачується установам охорони здоров’я, взагалі не залежить від кількості хворих на COVID-19 або пацієнтів з підозрою, які перебувають в цьому закладі. Ми, навпаки, зараз хочемо ввести понижувальний коефіцієнт за безпідставну госпіталізацію», – заявив Ляшко.

Він уточнив, що лікарням платять за кількість бригад – по 17 тисяч гривень на місяць на бригаду з реаніматологів, інфекціоністів і медсестер. Вони формуються на певну кількість ліжок, зайнятих пацієнтами.

«Якщо, скажімо, в інфекційній лікарні 10 бригад, вона отримує 1,7 млн гривень на місяць, якщо більше – отримує більше. Ми не включаємо в боротьбу з коронавірусом всі лікарні відразу, щоб не розпорошувати весь ресурс і медичну допомогу», – додав Ляшко.

Усього на такі лікарні в МОЗ є 15 млрд грн.

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я заявили, що за місяць кількість госпіталізованих з коронавірусом зросла майже вдвічі – з 3,5 тисячі до 6,5 тисяч осіб.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here