В Україні діятиме нова служба, що регулюватиме соцзахист населення

0
577

26 серпня Кабінет міністрів cхвалив «Концепцію реалізації державної політики щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей». Документ, зокрема, передбачає створення в Україні Національної соціальної сервісної служби.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на Урядовий портал.

Так, концепція пропонує утворити Національну соціальну сервісну службу України (Нацсоцслужба) шляхом реорганізації Державної соціальної служби. Нацсоцслужба як центральний орган виконавчої влади реалізуватиме державну політику у сфері соціального захисту населення та здійснюватиме державний контроль за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки.

Водночас планується створити територіальні органи Нацсоцслужби на регіональному та субрегіональному рівнях і забезпечити безперервність та послідовність реалізації держполітики у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей.

Окрім того, документом передбачені скорочення працівників у сфері соцзахисту.

«Концепція реалізації державної політики соціального захисту передбачає… уникнути дублювання функцій з питань соціального захисту населення між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, нераціонального використання кадрових і фінансових ресурсів», – зазначається у повідомленні.

Також концепцією заплановано зробити максимально доступними сервіси надання соціальної підтримки і забезпечити дієвий контроль за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, за дотриманням прав дітей.

Водночас на брифінгу за результатами засідання уряду міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що центральний апарат служби буде створено у кількості 120 осіб.

«Також ми передбачаємо утворити 25 територіальних органів національної соціальної сервісної служби в усіх областях та місті Києві», – додала Лазебна.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here