НБУ презентував нову монету до Дня пам’яті полеглих захисників України

0
407

Національний банк України 26 серпня ввів до обігу пам’ятну монету “День пам’яті полеглих захисників України” номіналом 10 гривень.

“Присвячена увічненню героїзму і вшануванню пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. У новітню історію нашої держави та українського війська вкарбовані подвиги воїнів, які самовіддано обороняли нашу землю”, — повідомили у пресслужбі НБУ, інформує Суспільне.

На аверсі монети угорі півколом розміщено напис “Україна”, малий Державний Герб України, по обидва боки від нього вказано рік карбування — 2020, нижче ліворуч — номінал 10 гривень.

На реверсі монети зображено велику квітку соняшника, що символізує Україну: унизу пелюстка — сльоза з тамгою – Крим, праворуч дві зігнуті пелюстки – Донецька і Луганська області.

У центрі зображено алегоричну композицію — поле соняшників, що здавна вважаються одним із символів української землі, уособлюють собою тепло, радість, життя; саме соняшники стали своєрідними оберегами та зберегли життя багатьом нашим воїнам під час запеклих боїв на сході України; праворуч на полі, як поранений воїн, — великий соняшник із перебитим стеблом”, — зазначили у Нацбанку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here