Допомога від ЄС: Верховна Рада ратифікувала меморандум і кредитну угоду

0
405

Верховна рада на позачерговому засіданні 25 серпня ухвалила в цілому законопроєкт про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди між Україною та ЄС щодо надання Україні макрофінансової допомоги від Євросоюзу в сумі до 1,2 мільярда євро. Про це повідомляє Суспільне.

За законопроєкт №0063 віддали голоси 248 народних обранців.

Таке рішення надає Україні можливість отримувати кредитування на суму до 1,2 мільярда євро на пільгових умовах у рамках нової програми макрофінансової допомоги ЄС, яка стане доступною після підписання сторонами Меморандуму про взаєморозуміння й Кредитної угоди та їхньої подальшої ратифікації.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту, рішення щодо надання виняткової макрофінансової допомоги Україні та іншим країнам Європейської політики сусідства ухвалили через негативні фінансово-економічні наслідки, зумовлені поширенням COVID-19.

Розробка законопроєкту була обумовлена необхідністю набрання чинності для України підписаних у липні 2020 року у Брюсселі міжнародних договорів України, реалізація яких дозволить залучити зовнішній фінансовий кредитний ресурс на пільгових умовах для забезпечення стабільності фінансово-економічної системи держави.

Меморандум

Положення узгодженого з Європейською Комісією проєкту Меморандуму, підписаного 23 липня 2020 року в межах робочого візиту прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Брюсселя, передбачають вісім зобов’язань України для отримання другої частини макрофінансової допомоги, зокрема:

1) підвищення прозорості та ефективності медичних закупівель;

2) впровадження реформи податкової та митної адміністрацій і реалізації планів податкової й митної реформ;

3) посилення незалежності, доброчесності, ефективного функціонування судової влади;

4) посилення прозорості та ефективності системи державного управління та незалежності й ефективності роботи антикорупційних органів і прокуратури;

5) розширення повноважень приватних виконавців; відновлення активів у державних банках;

6) ухвалення у першому читанні проєкту закону про створення нового агентства (органу) для розслідування серйозних економічних та фінансових злочинів;

7) запровадження нормативно-правової бази корпоративного управління для державних підприємств (відповідно до керівних принципів ОЕСР);

 8) покращення функціонування ринку газу.

Кредитна угода

Підписана Шмигалем того ж дня кредитна угода стосується надання нової макрофінансової допомоги Україні та ще дев’ятьом країнам-сусідкам ЄС, рішення про яке 20 травня 2020 року ухвалила Рада Євросоюзу. Надані у межах цієї допомоги кредитні кошти мають бути спрямовані на подолання наслідків кризи, спричиненої пандемією COVID-19, та для покращення макрофінансової стабільності.

Відсоткова ставка запозичення за новою програмою на термін до 15 років прогнозується на рівні до 2 % річних, однак конкретний її розмір стане відомим тільки під час виходу Європейської Комісії, на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж відсотковою ставкою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here