Як цьогоріч пройшла нерестова кампанія 2020?

0
557

З першого квітня по 31 червня 2020 року на водоймах Волинської області тривала нерестова заборона. Державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля посилено контролювали водні об’єкти. Одночасно з правоохоронною роботою цьогоріч багато часу було відведено діяльності екологічного спрямування. Повідомляється на сторінці Волинського рибоохоронного патруля у Facebook.

Так, не зважаючи на карантинні обмеження, у рибпатрулі здійснили 106 рибоохоронних рейдів. Участь у рейдах окрім рибпатрульних брали громадські інспектори, працівники поліції, прикордонники та громадські активісти. Останні в більшості долучились до роботи рибоохорони після спільних зустрічей з працівниками рибоохоронного патруля, що відбулися напередодні нерестової заборони у містах Нововолинськ, Ковель, Володимир-Волинський та Луцьк. На таких зустрічах обговорювали основні методи боротьби з браконьєрством на водоймах, одним з яких і є залучення небайдужої громадськості. Так, саме під час рейду з активістами на р. Полонка, поблизу с. Городище Луцького району було викрито порушення зі збитками на понад 30 тис. грн.

В ході рейдів під час рибоохоронної роботи на водних об’єктах державні інспектори здійснювали випуск водних біоресурсів з безхазяйного майна. За три місяці нерестової заборони повернено назад у природне середовище 83 кг риби, чим попереджено збитків на суму 18 174 грн. Випускаються водні біоресурси в живому стані, тим самим зберігаючи генофонд аборигенної іхтіофауни регіону.

Ще однією важливою екологічною ініціативою, підтриманою Волинським рибпатрулем стало прибирання берегів водойм. Було, як долучення до загальноміських акцій, так і прибирання з ініціативи працівників рибоохорони. Зокрема, Нововолинське водосховище прибирали тричі, а також береги р. Стир у м. Луцьк, оз. Соминець Шацького району.

До рибоохоронців також долучалися громадські активісти, небайдужі рибалки та навіть школярі. Спільними зусиллями було прибрано сотні метрів берегів та вивезено декілька причепів зі сміттям.

«Нерест 2020 закінчився, але співробітники Волинського рибоохоронного патруля продовжують патрулювати волинські водойми, контролювати процес зариблення водних об’єктів, боротися з браконьєрством та моніторити екологічний стан водойм. Волинський рибпатруль закликає громадян бути відповідальними, дотримуватись Правил рибальства та долучатись до спільних рейдів. Якщо ви помітили порушення – прохання оперативно повідомляти на телефон «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40», – прокоментував начальник Управління Держрибагентства у Волинській області Тарас Куньчик.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here