Чоловік, який умисно забив до смерті рідного батька, відсидить 9 років та заплатить понад 17 тис. штрафу

0
302

Нововолинський міський суд розглянув справу волинянина, який майже рік тому у стані алкогольного сп’яніння побив рідного батька, після чого той помер від травм.

У серпні минулого року молодик напідпитку на ґрунті тривалих особистих неприязних відносин, наніс численні удари кулаками рук по тулубу та голові своєму рідному батькові. Відтак, син спричинив батькові тілесні ушкодження у вигляді політравми, закритої травми грудної клітки з множинними переломами ребер двійними зліва 2-9 по середньо ключичній та 5-9 по середньо пахвинній лініях, справа по середньо ключичній ліній з розривами (пошкодженнями) парієнтальної плеври в місцях їх переломів, ускладнених двобічним гемотораксом, перелом нижньої щелепи зліва в ділянці 2-3 зуба і значним зміщенням, гематоми волосяної частини тім`яної ділянки голови зліва і лівої вушної раковини, множинні синці лоба, носа, правої щоки і лівої половини обличчя, гематоми тильної поверхні лівої кисті, осадження колінних та ліктьових суглобів.

Згідно із висновком судово-медичної експертизи, саме отримані травми стали причиною смерті чоловіка.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав та підтвердив час, місце та обставини, за яких він численними ударами спричинив йому тілесні ушкодження, внаслідок яких той помер.

Додатково пояснив, що з батьком тривалий час перебував у неприязних стосунках, той завжди його принижував, називав “недоношеним”, обзивав нецензурною лайкою, неодноразово казав: “Не можу жити з цим позором”, казав, що посадить його до в’язниці“, – йдеться у вироку суду.

Чоловік зазначив, що діяв умисно і бажав батькові смерті. У ході засідання він додав, що того дня батько теж був напідпитку і намагався покінчити із життям самогубством, однак син вийняв його із зашморку. Опісля, за словами обвинуваченого, чоловік сам благав вбити його, тому перший просто виконав його волю.

У ході засідання рідна сестра обвинуваченого підтвердила, що у батька з братом були погані відносини ще з самого дитинства: часті бійки, непорозуміння. Окрім цього, обоє полюбляти випити зайвого.

Зазначила, що батько раніше неодноразово вчиняв спроби самогубства, однак в той день знову вчинити таку спробу фізично не міг, оскільки був лежачим, якщо ходив, то тільки за допомогою дерев`яної “кульки”, тому вилізти по драбині на горище, щоб вчинити самогубство не міг“, – йдеться у вироку суду.

Згідно консультаційного висновку спеціаліста №57 Іваничівської ЦРЛ, обвинувачений  під час інкримінованих дій перебував у стані гострої алкогольної інтоксикації.

Як стало відомо, волинянин упродовж тривалого часу зловживає алкоголем, проходив лікування в наркологічному відділенні та перебуває на обліку з приводу захворювання, що пов`язане із зловживанням алкогольними напоями. Характер зловживання алкоголем останнім часом має вигляд як запійного, так і побутового пияцтва. У нього сформувалась залежність від алкоголю, потяг до алкоголю, похмільний синдром, абстинентний синдром, що в сукупності свідчить про хронічний алкоголізм.

До показів обвинуваченого в частині, що він вбив батька на його прохання, суд віднісся критично, і сприйняв такі покази як спосіб захисту від пред`явленого обвинувачення. Крім того, з огляду на досліджені в судовому засіданні докази, такі покази обвинуваченого вважає такими, що не відповідають фактичним обставинам справи.

Мотивом вчинення протиправних дій, за версією суду, була помста, яка виникла на ґрунті довготривалих особистих неприязних стосунків з батьком.

Обставинами, що пом`якшують покарання, суд визнав щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину. Обставинами, що обтяжують – вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп`яніння, вчинення злочину щодо особи похилого віку.

За проведення судових експертиз з обвинуваченого стягнуть понад 17 тис. 500 грн. штрафу та та призначили покарання у виді позбавлення волі на строк дев`ять років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here