Втратив роботу під час карантину? Хто може отримати допомогу

0
433

Допомога з безробіття надається застрахованим особам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини у разі втрати ними частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення діяльності через карантин. Тобто, таку допомогу можуть отримати ті нововолинці, які втратили роботу на період карантину.

Сума цієї допомоги на період карантину надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на термін скорочення діяльності, а також протягом 30-ти календарних днів після завершення карантину“, – розповів начальник Нововолинської філії Волинського обласного центру зайнятості Ігор Кантор.

Для отримання допомоги роботодавець повинен звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску протягом 30-ти календарних днів з дня скорочення виробництва. Наразі із Фонду боротьби із коронавірусом на виплати допомоги Нововолинській філії Волинського обласного центру зайнятості виділили 4 млн. грн.

Допомога з часткового безробіття на період карантину надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки“, – розповідає Ігор Кантор.

Варто зазначити, що розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Наразі до Нововолинської філії Волинського обласного центру зайнятості за допомогою для своїх працівників звернулося 5 нововолинських підприємців.

Важливим є й те, що невдовзі таку допомогу зможуть отримувати не лише працівники, а й самі підприємці.

На позачерговому засіданні Верховної Ради України прийняли закон, відповідно до якого, не лише працівники а й ФОПи зможуть отримати допомогу з часткового безробіття. Нині цей закон направили на підпис Президентові України“, – зазначає Ігор Кантор.

У такому разі термін для звернення роботодавцями або ФОПами збільшено до 90 календарних днів з моменту припинення діяльності.

Цьогоріч статус безробітного отримали 853 особи, в тому числі за період з 12.03.2020 по 20.05.2020-го року – 579 осіб. Більшість із них були звільнені під час карантину – 57%.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here