Карантинний Нововолинськ: чи дотримуються містяни нових заборон?

0
1950

Через поширення коронавірусу в Україні й у Нововолинську зокрема, почали діяти нові обмежувальні карантинні заходи, відповідно до яких заборонено відвідувати парки і сквери, а в усіх громадських місцях необхідно бути в масці чи респіраторі. Також  відтепер обов’язково при собі мати паспорт чи інші документи, які посвідчують особу. Відвідувати зони відпочинку можна лише для вигулу собак. Вулицею дозволено пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей. Ми оглянули карантинний Нововолинськ і дізнались чи дотримуються мешканці букви закону.

Безлюдним назвати місто важко. Однак, парк таки – порожній. Незважаючи на теплу погоду, дітей на вулицях – обмаль.

Здебільшого мешканці стоять у чергах в магазини та банки, проте є й ті, хто просто гуляють на свіжому повітрі, або ж катаються на велосипедах.

Більшість нововолинців – у масках чи респіраторах, дехто навіть і в рукавичках. Тож маскового режиму таки дотримуються.

Вулицями містяни ходять здебільшого по одному, або ж по двох. Хоча траплялися поодинокі випадки, що гуляли більшими компаніями.

У постанові №211 Кабміну України сказано, що люди старше 60 років наразі мають сидіти вдома. Адже вони відносяться до групи підвищеного ризику. Однак, людей літнього віку на вулицях Нововолинська – достатньо.

Посилений карантинний режим торкнувся і любителів покавувати на вулиці. Адже приготування та реалізація напоїв на розлив, тепер заборонена.  Хоча цієї вимоги дотримуються не всюди. Їх в деяких місцевих закладах поки можна купити.

Окрім цього, магазини зобов’язані забезпечити фасування та упакування продовольчих товарів: овочів, фруктів, хліба, хлібобулочних виробів, кондитерських виробів, круп, макаронних виробів, борошна, цукру, солі, яєць курячих харчових, сухофруктів тощо. Цієї вимоги наразі дотримуються теж не в усіх торгових закладах міста.

Аби відвідувачі дотримувалися дистанції, у крамницях нанесені розмітки на відстані не менше 1,5-ра метри. Працівники магазинів розповідають: покупці дотримуються дистанції, черг усередині приміщення не виникає.

За дотриманням правил карантину в публічних місцях стежать правоохоронці. Вони зараз у посиленому режимі патрулюють нововолинські вулиці. Однак, поки що містян, які порушили карантинні заходи, не штрафують, а лише ознайомлюють з новими обмеженнями, попереджають та роз’яснюють, яку саме відповідальність можуть понести у таких випадках.

Нагадаємо, за порушення правил карантину передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Якщо порушено санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here