Благовіщення Пресвятої Богородиці: головні традиції і заборони цього дня

0
662

Православна церква 7 квітня святкує Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших дванадцяти свят, які віруючі відзначають протягом року. Благовіщення – сповіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії про майбутнє народження нею Ісуса Христа, – пише УНІАН.

7 квітня Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл і приніс благу вість про те, що вона стане Матір’ю Божого Сина.

Символом Благовіщення є білі голуби у синьому небі – як уособлення благої звістки. Також синій вважається кольором Богородиці, тому в цей день священники одягають блакитні ряси.

У цей день є безліч прикмет і заборон. Кажуть, що цього дня земля відпочиває, тому в жодному випадку не можна її торкатися. За повір’ям, в це велике свято птахи навіть не в’ють свої гнізда.

За прикметами, єдина зозуля не святкувала Благовіщення. Вона почала вити гніздо, тож за це її покарав Бог. Дотепер вона немає власного гнізда, а свої яйця підкидає у гнізда інших птахів.

З усіх усюд в це свято виповзають гадюки, змії, вужі та жаби, які спали всю зиму. Тому слід бути особливо обережним і не ходити нікуди в ліс чи заболочені місцевості.

В народі вважали, що на Благовіщення весна остаточно перемагала зиму, а Бог у цей день благословляє землю на посівну. Предки вважали, що польові роботи можна було починати тільки після цього свята. Ще Благовіщення вважається жіночим святом. У цей день дівчата та молодиці йшли в церкву і молилися до Пресвятої Богородиці про вдале заміжжя, щасливої долі, сімейній злагоді, здоров’ї дітей і заступництво у складній ситуації.

Що сьогодні не можна робити

Як і на всі великі православні свята, Благовіщення Пресвятої Богородиці не важко фізично працювати. Ключове правило – не сваритися, не впадати у відчай, не брехати і не лихословити. Не можна давати в борг, щоб не накликати невдачі, не можна вирушати в поїздки, навіть якщо вони сплановані заздалегідь. Жінкам не можна стригти і фарбувати волосся, шити, в’язати, не варто до вечора займатися приготуванням їжі.

Прикмети на 7 квітня

Здавна існують погодні прикмети на цей день:

– гроза – буде тепле літо та хороший урожай горіхів;

– сиро – чекайте великий врожай грибів;

– сонячно і безхмарне небо – влітку буде багато гроз.

7 квітня іменини Іменини у Тихона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here