Дефіцит масок: до їх виготовлення у Нововолинську хочуть залучити місцевих швачок

0
400

Проблему дефіциту захисних масок у Нововолинську планують вирішити вже найближчим часом. Наразі шукають способи централізованого пошиву засобів індивідуального захисту. Зокрема, до цього хочуть долучити місцевих швачок. Про це йшлося сьогодні, 25 березня, під час наради у міській раді. Міський голова Віктор Сапожніков, його заступники Андрій Сторонський та Олександр Громик зустрілися зі швачками й разом вирішували як налагодити виробництво масок у місті, аби забезпечити ними комунальні установи, екстрені служби та усіх мешканців.

Відтак, очільник міста наголосив, що наразі купити захисні маски централізовано майже не можливо, тому постало питання, як забезпечувати ними працівників служб, що найбільше контактують з населенням –поліцейських, медиків, комунальників тощо. І єдиний вихід з цієї ситуації – налагодити співпрацю з місцевими кравчинями.

«В усіх аптеках зараз – дефіцит масок. І коли вони з’являться – поки не відомо. Люди постійно цікавляться ними, хочуть придбати, але не мають де. Так само масками потрібно забезпечити працівників поліції, медиків, комунальників, рятувальників, епідеміологів та усіх служб, які будуть задіяні у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Тому потрібна ваша допомога. Ми допоможемо сировиною, якщо потрібно, але ви пошийте їх», – зауважив Віктор Борисович.

Швачки, у свою чергу, зазначили, що роботи у них зараз – вдосталь, адже замовлення отримують зі всієї України. За день виготовляють від 30 до 1500 тисячі масок. Ціни залежно від тканини стартують від 7 до 25 гривень за виріб. Здебільшого шиють маски багаторазового використання, які можна попрати і випрасувати.

Однак, кравчині зізналися: не проти шити засоби індивідуального захисту в першу чергу для міста, навіть можуть залучити до цього додаткових працівників та згуртуватися, однак є певні питання, які потрібно вирішити. Насамперед, це доставка сировини та реалізація.

Віктор Сапожніков пообіцяв посприяти у вирішенні цих питань. Зокрема, забезпечити реалізацію масок.

«Давайте ми залучимо до цього якогось підприємця. Ви будете шити маски, він буде забирати їх у вас і вже тоді продавати. Можливо, організуємо якийсь один пункт, у якому люди зможуть купувати маски. Але це все ще потрібно вирішувати. Ми опрацюємо це питання детальніше і коли буде відоме остаточне рішення, то вам його повідомимо. Але ми обов’язково допоможемо з реалізацією ваших масок», – запевнив мер.

Насамкінець швачки наголосили, що хоч і отримують щоденно масу замовлень на пошив засобів індивідуального захисту, проте готові працювати ще більше, аби хоча б трохи вирішити питяння дефіциту масок у Нововолинську.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here