Нововолинськ готується до появи коронавірусу

0
1689

Чи готовий Нововолинськ до можливої епідемії коронавірусу? Це питання обговорили на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Серед присутніх – члени комісії, освітяни, медики, фармацевти та представники структурних підрозділів міськвиконкому.

Міський голова Віктор Сапожніков зазначив, коронавірус уже виявлено у 40 країнах тому, не потрібно надіятися, що це захворювання омине Україну.

«Я думаю, зараз немає жодної людини, яка б думала, що якщо коронавірус уже зафіксовано у стількох країнах, то він омине Україну і Нововолинськ, зокрема. Нововолинців є багато в Італії, яку також охопив цей вірус, та по всіх інших заражених країнах. Тому загроза є і потрібно бути готовими. Бо від цього не застрахований ніхто», – наголосив він.

Головний лікар КНП «Нововолинська центральна міська лікарня» Віктор Мороз повідомив медустанова забезпечена засобами захисту: масками, рукавичками, костюмами ізолюючими та одноразовими, також є запаси антибіотиків для першрочергового надання медичної допомоги.

За його словами, наразі інфекційне відділення може прийняти в боксованих палатах до 30 хворих.

«У лікарні є 9 комплектів протичумних костюмів, 10 комплектів протиепідеміологічного одягу одноразового використання, «Антиснід комплекти» у кількості 90 штук, 1000 респіраторів, майже 38 тисяч пар нестерильних рукавичок. Також ми придбали усі необхідні дезінфікуючі засоби. Окрім цього, у резерві ще є 35 протичумних костюмів і замовлено 50 костюмів біозахисту», – зазначив він.

На підставі наказів Міністерства охорони здоров’я в області на сьогодні Волинська обласна інфекційна лікарня визначена як єдина установа для лікування хворих з підозрою на коронавірус. У Нововолинському лабораторному відділі створено дві епідбригади для оперативного реагування у разі виникнення захворювання.

«Ми розробили схема оповіщення й оперативного реагування. До епідбригад увійшли лікарі-епідеміологи та їх помічники. Усі вони пройшли відповідне навчання. Зокрема, їм детально пояснили, що робити при виявленні хворого. Кожного дня оновлюється інформація по опитувальниках і алгоритмах дій. Також ми проводимо роз’яснювальну роботу серед населення. Для цього підготовлені рекомендації для населення та інформаційні листівки», – зазначила завідувачка Нововолинського міськрайонного відділу Волинського лабораторного центру МОЗ України Наталія Мариніна.

Також вона повідомила, що постійно здійснюється моніторинг захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип, які за симптомами дуже схожі на коронавірус. А ще ознайомила присутніх із пам’яткою про самоізоляцію.

«Якщо людина перебувала в тих місцях, де виявлено випадки коронавірусу, або ж контактувала з людьми, які там побували, і після цього відчула підозрілі симптоми, то краще самоізолюватися, тобто побути деякий час вдома і до лікаря звернутися по телефону», – зауважила Наталія Мариніна.

Опісля, головна лікарка центру ПМСД Ольга Попіка зазначила, що в амбулаторіях Центру первинної медико-санітарної допомоги є окремі кабінети для прийому хворих з підозрою на коронавірус. Однак, за її словами, обсерваторію, де б протягом 14 днів спостерігались контактні особи, у Волинській області не визначено, тому такі захворілі спостерігатимуться вдома.

«В амбулаторіях № 1,3,4 є можливість розподілу потоку хворих та здорових пацієнтів. Установа забезпечена дезинфікуючими засобами, засобами індивідуального захисту, респіраторами. Замовили 20 комплектів протиепідемічного одягу та відповідне спеціальне медичне обладнання», – повідомила Ольга Попіка.

Також під час засідання комісії начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства нововолинського міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Василь Мельник поінформував про природу походження вірусу та шляхи його поширення. Особливу увагу він акцентував на необхідності проведення дезинфікуючих заходів в установах, місцях скупчення людей, зокрема, у транспорті, та провітрюванні приміщень.

«Потрібно часто мити руки з милом чи обробляти їх антисептичними засобами, наприклад, дезінфікуючими серветками, після відвідування місць масового скупчення людей, перед прийомом їжі. Не торкатися брудними руками носа, рота, очей, під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс серветкою або згином руки. Їжу, зокрема м’ясо і яйця потрібно піддавати ретельній термічній обробці. Варто уникати тісного контакту з тими, хто має симптоми грипу чи застуди, та безпосереднього контакту з дикими чи свійськими тваринами, дезінфікувати поверхні столів, клавіатуру комп’ютерів чи ноутбуків, протирати дверні ручки», – зазначив він.

Василь Мельник наголосив на необхідності обмеження масових заходів та закликав керівників аптечних установ подбати про наявність у достатній кількості масок, які, до речі, зараз в дефіциті, та противірусних медикаментів.

Під час наради було наголошено усім керівникам підприємств, установ та  організацій міста проводити у приміщеннях заходи з дезінфекції, це стосується і громадського транспорту. Окрім цього, було рекомендовано у майбутньому обмежити у місті проведення масових заходів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here