У Нововолинську вшанували воїнів-афганців й відповіли на питання, які їх цікавили

0
628

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-шу річницю виведення військ із Афганістану.

Чимало українців пройшли важкими дорогами війни в Сомалі, Анголі, В’єтнамі, однак чи не найбільше в Афганістані. Кожен з них не раз зазирав в обличчя смерті, втрачав друзів і підірвав своє здоров’я. Ті події залишились болем у серці та назавжди закарбувались у їхні пам’яті.

Нагадаємо, офіційно афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. Це була страшна, неоголошена війна, що розтяглася на цілих 10 років. Саме 15 лютого 1989 року генерал-лейтенант Борис Громов, згідно з офіційною версією, став останнім радянським військовослужбовцем який покинув Афганістан. Минуло вже 3 століття, але ту війну досі важко забути, адже серед воїнів, які пройшли вогняне горнило Афганістану, більше ніж 160 тисяч – українці. Кожен 4 з них – загинув і навіки залишився у крейдяному пилі і піску чужої для них країни. Сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими.

Через горнило афганської війни пройшли і більше 100 нововолинців.

Аби віддати данину пам’яті й поваги людям, які мужньо виконали свій військовий обов’язок, сьогодні, 14 лютого, напередодні пам’ятної дати в Нововолинській міській раді відбулося урочисте зібрання, на яке зібралося понад 30 місцевих воїнів-інтернаціоналістів.

Перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський звертаючись до ветеранів, відзначив: сьогодні афганці є для нас прикладом згуртованості, відданості, відваги й сили духу, а ще справжньої чоловічої дружби та неймовірного патріотизму.

Він подякував воїнам за за неоціненну мужність і витримку, міцну громадянську позицію й активну участь у громадському житті країни і рідного міста, зокрема. Адже більшість з них є учасниками антитерористичної операції та активно долучаються до волонтерського руху.

«Мужність, сміливість та вірність присязі воїнів-афганців стали прикладом для нинішніх поколінь захисників України. У чужій війні, де й натяку не було на наш український інтерес Ви з честю та гідністю виконали свій обов’язок, не питаючись чого Вас туди направили. Багато афганців не повернулися до рідних домівок, багато з них отримали поранення. У пошані схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих. На жаль, афганська війна не стала останньою. І коли в Україні почалася антитерористична операція, афганці знову, не роздумуючи, взяли до рук зброю і стали на захист своєї країни. Так Герої «Афгану» стали Героями АТО. Також багато афганців від початку АТО й до тепер активно допомагають нашій армії: ремонтують техніку, надають гуманітарну і матеріальну допомогу », – зазначив Андрій Сторонський.

Опісля він вручив учасникам бойових дій за самовідданість, мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового обов’язку, активну громадську діяльність та з нагоди відзначення 31-ої річниці виведення військ з Афганістану подяки міського голови.

Потому голова міської організації Волинської обласної спілки ветеранів Афганістану Василь Сущик поділився з присутніми болючими спогадами про роки проведені на чужині зі зброєю в руках. І закликав своїх побратимів розповідати про пережите сучасній молоді, адже з часом вони зовсім можуть забути про події Афганістану.

Він зауваждив, що зараз нововолинські афганці не стоять осторонь життєдіяльності рідного міста. Вони допомагають військовослужбовцям, передаючи їм свій бойовий досвід, беруть активну участь у волонтерській роботі, у військово-патріотичному вихованні молоді. А ще чимало з них з першого дня вийшли на Майдан, відстоювати свободу і європейський вибір українців та одними з перших пішли добровольцями захищати нашу державу на сході України.

«Ця для когось далека війна дала Україні військову еліту. «Афганці» здобули важливий життєвий і професійний досвід, загартували власний характер, сформувалися як люди з активною громадянською позицією. Також сьогодні ціною жертовності та героїзму воїнів-афганців вдається зупинити російський наступ на Донбасі», – наголосив Василь Сущик.

Також для воїнів-афганців організували консультативно-роз’яснювальну зустріч з питань соціального захисту та соціального обслуговування, санаторно-курортного лікування, пільг, субсидій та медичного забезпечення.

Зокрема, на питання ліквідаторів відповідали представники управління соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України та Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Так, начальниця управління соціального захисту населення Наталія Волчанюк розповіла про способи отримання санаторно-курортного лікування. А для цього, за її словами, необхідно стати на облік й написати відповідну заяву.

Окрім цього, афганці цікавилися різноманітними нюансами монетизації пільг на комунальні послуги.

Андрій Сторонський запропонував зафіксувати конкретні питання і пообіцяв провести зустріч з керівництвом Ощадбанку – установою, яка і займається цими виплатами.

До речі, завтра, 15-го лютого,  делегація нововолинської спілки ветеранів Афганістану візьме участь в урочистостях, які проходитимуть у Луцьку. Також ветерани-афганці відвідають могили своїх побратимів.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here