Нововолинці, які «забувають» повідомляти про вартісні покупки, вертають до бюджету рекордні суми

0
809

Нововолинці, які отримують субсидії та інші соціальні виплати, повертають рекордні суми до бюджету, бо «забувають» повідомляти про дороговартісні покупки і спадок. Правильність призначення державних виплат перевіряють на основі повідомлень Міністерства соціальної політики.  Про це розповіли в управлінні соціального захисту населення.

Начальниця відомства Наталія Волчанюк, нагадала, що субсидії та державні соціальні допомоги мешканцям призначають на підставі заяв та декларацій, які подають заявники. Правильність поданої інформації в управлінні соціального захисту населення перевіряють, проте з часом майновий стан людей може змінюватися, і вони про це повинні повідомляти особисто. Мешканці мають задекларувати покупки, дорожчі за 50 тисяч гривень, отримання спадку, а також купівлю транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5-ти років.

Наталія Волчанюк попереджає: якщо ви раптово «забули» про такий факт, вас однаково можуть перевірити.

«Міністерство соціальної політики дало завдання нашим працівникам провести відповідні перевірки окремих справ. Які саме – визначає Міністерство. Вони нам присилають відповідні списки або певну інформацію про те, яку вартісну покупку здійснюють наші мешканці, які користуються державними допомогами, у тому числі субсидіями», – зазначила вона.

Провівши аналіз таких справ, в управлінні соціального захисту населення стверджують: люди часто ігнорують той момент, коли потрібно повідомити про покупку чи спадок у 30-денний строк від дати набуття у власність. Щодо призначення державних соціальних допомог після перевірки двох справ виявлено одне порушення: малозабезпечена сім’я приховала транспортний засіб. Відтак, виплати припинені. Серед отримувачів субсидії у 16-ти випадках виявлено купівлю транспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше 5 років. Тож субсидіянтам доведеться повертати значні суми, які їм виплатила держава.

«У 16 справах присутня наявність транспортного засобу з дати випуску якого минуло менше 5 років, виявлено 7 порушень, які призвели до надміру нарахованих коштів. У цих випадках суми, які потрібно повернути в держбюджет, – до 36 тисяч гривень. Також було опрацьовано 158 справ, за інформацією, ці домогосподарства здійснили покупки або набули права власності на квартиру, будинок чи земельну ділянку на суму, яка на дату купівлі-оплати перевищує 50 тисяч гривень. На сьогодні уже є 5 справ з порушеннями. Тут кошти, які потрібно вернути – понад 28 тисяч гривень. Суми до повернення – величезні: 12, 38 або навіть 73 тисячі гривень», – розповіла Наталія Волчанюк.

За її словами, якщо домогосподарство вчасно не поверне в держбюджет надміру нараховані кошти, то втратить можливість отримувати державну допомогу в майбутньому.  В управлінні соціального захисту населення йдуть на зустріч таким нововолинцям: суми реструктуризують і встановлюють терміни повернення. А якщо ж добровільно вернути кошти відмовляться, то стягнення відбудеться у судовому порядку.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here