Мер Нововолинська взяв участь в обговоренні перспективного плану області

0
232

На загальних зборах Волинського РВ АМУ шукали компромісів щодо Перспективного плану області
До Луцька, 11 лютого, на загальні збори Волинського регіонального відділення Асоціації міст України, з’їхалися очільники громад-членів АМУ в області. Вони зібралися у конференц-залі Центру надання адміністративних послуг, щоб обговорити одне з найактуальніших на сьогодні питань – формування Перспективного плану розвитку територій Волинської області. Про це йдеться на сторінці Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

На жаль, не всі представники 32 громад-членів АМУ в області, взяли в ньому участь, але кворум був.
Як наголосила на початку заходу в. о. виконавчого директора Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук, основне питання порядку денного – позиції громад-членів Асоціації міст України у Волинській області щодо формування ОТГ задля їх врахування під час остаточного схвалення Кабміном України перспективного плану формування територій громад області.

Наразі відбувається завершення децентралізаційної реформи і замороження адміністративно-територіального устрою областей по всій Україні. Цьогоріч із 7 лютого, Кабмін почав розглядати перспективні плани областей та ухвалювати остаточні рішення щодо їх майбутнього адмінтерустрою. Тож наше завдання, насамперед, чітко визначити позиції громад-членів АМУ, щоб Асоціація могла гідно захистити їхні інтереси на рівні Кабміну та Верховної Ради України“, – наголосила пані Конончук.

Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков вважає, що очільникам громад варто завжди пам’ятати, що інтереси їхніх жителів завжди мають бути вищими за власні амбіції. Він також радив, працюючи над зміною адміністративно-територіального устрою області та України, враховувати досвід європейських країн. Віктор Сапожніков зауважив, що якби, на його думку, методика формування громад не носила рекомендаційних характер, а була законодавчо закріплена, того, що відбувається зараз із формуванням перспективних планів областей, не було б.

Голова Волинського РВ АМУ, в.о.Луцького міського голови, Секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, говорячи про бачення децентралізаційного майбутнього Луцька, закликав самоврядців, думати на перспепктиву, а не містечково, особливо він апелював до громад, які розташовані довкола Луцька. Пустовіт наголосив, що варто пам’ятати, що у майбутньому на нас чекає укрупнення областей, тому волинянам треба зробити все можливе, щоб у майбутньому Луцьк таки залишився обласним центром.

На зборах свої думки щодо Перспективного плану формування територій області та роботи над ним висловили й експерти АМУ, які працюють на Волині в межах проєкту “ПУЛЬС”, що його Асоціація втілює за підтримки USAID – з бюджетних питань Василь Гром та з правових – Валентин Малиновський.

Зазначимо, що спеціально до загальних зборів РА АМУ розробили форму, в яку представники громад внесли свої пропозиції та власне бачення устрою їхніх ОТГ. За результатами загальних зборів РВ АМУ підготували протокол до якого долучили позиції членів АМУ, викладені письмово.

Під час заходу також Мар’яна Конончук та експерти АМУ (проєкт “ПУЛЬС”) прозвітували про зроблене за 2019 рік. Зі слів пані Конончук, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України, за активністю і результатами роботи, минулоріч увійшло до трійки кращих, і наголосила, що це заслуга всіх громад-членів Асоціації в області.

Також на загальних зборах РВ АМУ обговорили проблеми та потреби органів місцевого самоврядування Волині, які можна буде вирішити за посередництвом Асоціації міст України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here