Усі захворілі на кашлюк нововолинці були не вакцинованими

0
391

У 2019 році на кашлюк у Волинській області захворіло 50 дітей, найбільше – це дошкільнята.

Зареєстровані випадки інфекційного захворювання і у Нововолинську. Зокрема, минулого року на кашлюк у шахтарському місті захворіло троє дітей дошкільного віку.

Як повідомила завідувачка  Нововолинського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Наталія Мариніна усі вони були не вакциновані.

«Протягом 2019 року в Нововолинську зареєстровано 3 випадки кашлюку проти 2 випадків у 2018 році. В порівнянні з минулим роком відмічається ріст захворюваності на 50% або на 1 випадок», – зазначила вона.

В 2019 році в області захворіло 50 осіб —  це діти до 17 років, найбільше випадків у віковій групі до 4-х років – 74%, в т.ч. до 1 року – 30%. До групи ризику відносяться діти, котрі відвідують дитячі організовані колективи.

«Усі захворілі в нашому місті діти віком до 4 років. Вони не були щеплені проти кашлюка у зв’язку із відмовою батьків», – зауважила Наталія Мариніна.

За її словами, у Волинській області слід очікувати ріст захворюваності на кашлюк вже в нинішньому році.

«Періодичне підвищення захворюваності на кашлюк спостерігається через кожні 3-5 років і йому характерна осінньо-зимова сезонність. За результатами ретроспективного аналізу останній підйом захворюваності в місті спостерігався у 2016 році. Тому, враховуючи вищезазначене, слід очікувати росту захворюваності на кашлюк вже у нинішньому році», – попередила Наталія Мариніна.

До речі, кашлюк — гостре бактеріальне захворювання з повітряно-краплинним шляхом передачі, що характеризується ураженням органів дихання та супроводжується тяжкими нападами кашлю. Оскільки, це захворювання відноситься до керованих інфекцій, то основним методом його запобігання є вакцинація.

Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.

За словами завідувачки педіатричної служби Тетяна Шевчук, в центрі ПМСД вакцина є у достатній кількості.  Але чомусь нововолинці не надто спішать вакцинувати своїх дітей.

«Охоплення профілактичним щепленням населення Нововолинська на кінець грудня  2019 року до одного року становить 59,4%. А, нагадаю, щеплення від кашлюку роблять дитинці 3 рази до настання їй одного року: у 2 місяці, 4 та 6 місяців. А потім, коли дитині виповнюється 18 місяців, то їй роблять ревакцинацію від цього захворювання. Тут ситуація краща – 77,2%. А робити вакцинацію від кашлюку можна лише до 7-річного віку дитини», – розповіла лікарка.

Тому пам’ятайте: безпечніше зробити щеплення ніж захворіти і потім довго лікуватись.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here