Вже незабаром за воду нововолинці платитимуть значно більше

0
195

Сьогодні, 17 січня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Нововолинської міської ради. Члени виконкому розглянули 36 питань  порядку денного, які стосуються різних сфер життєдіяльності міста.

Розпочалося засідання з приємної події. Міський голова Віктор Сапожніков привітав з Днем народження члена виконкому, диретора Нововолинського центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” Валентина Бортнічука і вручив йому квіти.

Опісля, присутні заслухали звіт начальника фінансового управління міськвиконкому Галини Бурочук про підсумки виконання міського бюджету за 2019 рік.

За її словами, обсяг міського бюджету за цей період складав 480 мільйонів 066,3 тисячі гривень. З них по загальному фонду – 448 мільйонів 523,3 тисячі гривень і по спеціальному фонду – 31 мільйон 543 тисячі гривень. А це на 58 мільйонів 828,8 тисяч менше, ніж у відповідному періоді 2018 року.

«В основному це повязано із тим, що фінансування первинної медицини – ПМСД тепер здійснюється з державного бюджету та зі зміною порядку відшкодування субсидій», – пояснила Галина Бурочук.

Вона зауважила, що виконання міського бюджету забезпечено на 103,3%.

«Надходження власних доходів склали 191 мільйон 596,2 тисячі гривень. Додатково було отримано 6 мільйонів 135,4 тисячі гривень. Порівняно з минулим роком власні доходи загального фонду до бюджету міста зросли на 27 тисяч 866, 3 тисячі гривень», – зазначила Галина Бурочук.

Щодо моніторингу виконання місцевих бюджетів, то серед міст області Нововолинськ займає друге місце щодо річних призначень, але по динаміці надходжень лише 4.

Підсумовуючи розгляд цього питання, міський голова Віктор Сапожніков зазначив, що на жаль, минулого року не все вдалося зробити з того, що хотілося. Але в тих умовах, що склалися, робилося все можливе для наповнення міської казни і виконання запланованої програми.

«По динаміці надходжень до нашого бюджету ми лише 4, тому прошу врахувати це і надолужити всі ті питання, які були проблемними. Я надіюсь, що новий рік буде набагато кращим. Але для цього потрібно багато працювати», – зазначив мер.

Опісля, члени виконкому перейшли до розгляду інших питань порядку денного.

Зокрема, підвищили тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Вже з 1 лютого тариф на воду в Нововолинську становитиме 28, 55 грн./мз ПДВ. Зокрема, на централізоване водопостачання – 13,74 грн./мз ПДВ і ще 14,81 грн./мз ПДВ – на централізоване водовідведення.

До речі, до цих пір нововолинці сплачували за воду 19, 51 грн./м3 з ПДВ.

За словами начальника відділу економіки Романа Подлевського на підвищення тарифів вплинуло чимало чинників. В тому числі й кредит Світового банку на реалізацію проєкту «Комплексна модернізація систем водопостачання та водовідведення міста Нововолинська», який потрібно повертати.

Нагадаємо,  Світовий банк виділив місцевому водоканалу майже 6 мільйонів доларів кредиту на 20 років під державні гарантії.

«На підняття тарифів вплинули наступні чинники: збільшення витрат на заробітну плату у зв’язку з підвищенням рівня прожиткового мінімуму, застосування нових коефіцієнтів згідно галузевої угоди амортизаційних відрахувань, збільшення вартості матеріальних ресурсів, які використовує підприємство, а також фінансові витрати на сплату відсотків за користування кредитом Світового банку та витрати на повернення тіла цього кредиту. Ріст тарифу відбувся на 46,3%», – зазначив Роман Подлевський.

Міський голова Віктор Сапожніков, у свою чергу, зауважив, що тарифи в місті попри зростання, будуть не найвищими в області, а навіть менші ніж у сусідньому Володимирі-Волинському.

«Сусідній Володимир підняв тарифи на воду на 50 %, а ми – на 46 % і це при тому, що у нас було замінено 24 кілометри труб і нам ще треба повертати кредит. Тобто у нас не найвищі будуть тарифи. А якщо сумарно взяти воду й каналізацію, у нас на 2 гривні 30 копійок менше, ніж у Володимирі», – наголосив він.

Однак, якщо порівнювати тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в інших містах нашої області, то подекуди вони навіть менші. Так, у Ковелі тариф на воду – 25, 97 грн./м3 з ПДВ, а у Луцьку лише 15,05 грн./м3 з ПДВ. Хоча, у Володимирі-Волинському дійсно він значно вищий – 30,84 грн./м3 з ПДВ.

Підвищення тарифів на воду члени виконкому ухвалили одноголосно.

Дію нових тарифів встановили на 1 рік  з можливістю коригування у разі зміни окремих витрат, зокрема податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизації, цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси.

Окрім цього, під час сьогоднішнього засідання виконкому розглянули ще 34 питання порядку денного, які стосуються різних сфер життєдіяльності міста.

Зокрема, встановили нові тарифи на послуги Центральної міської лікарні, затвердили результати конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, погодили оплату додаткових годин у закладах загальної середньої освіти для організації науково-дослідницької, експериментальної роботи, спецкурсів для проведення експерименту з особистісно зорієнтованого навчання на 2020 рік.

Також на засіданні виконкому схвалили проєкт Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2020-2024 роки, визначили граничний розмір кошторисної заробітної плати на 2020 рік, затвердили графік подачі гарячої води, розглянули матеріали, подані громадською комісією з житлово-побутових питань, дали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами та знесення зелених насаджень і виділили місцевим мешканцям одноразові грошові допомоги. А ще ухвалили ряд рішень, що стосувалися здійснення правочинів, пов’язаних із захистом житлових прав дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here