“Ой радуйся земле!”: у Нововолинську відбувся конкурс колядок і щедрівок

0
547

У Нововолинську уже стало доброю традицією щороку в січневу пору проводити захід, який демонструє місцевий колорит, а також дарує учасникам і глядачам гарний настрій та яскраві емоції.  Йдеться про конкурс колядок, щедрівок та новорічних віншувань «Ой радуйся земле» серед навчальних закладів міста.

Ось і цього року, у Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості відбулись ці творчі змагання, організував які міський методичний кабінет та управління освіти міськвиконкому.

До конкурсу школярі старанно та сумлінно підготувались: вивчили віншування, сівалки, колядки та щедрівки, підготували різдвяну атрибутику.

Отож під час своїх виступів вони розкрили традиції зимових свят і водночас свою творчу індивідуальність, продемонстрували знання змісту колядок і щедрівок, а також вміло поєднали стародавню і новітню історію та народні мотиви.

Відтак, зі сцени звучали не тільки милозвучні колядки та щедрівки, які усім відомі, а й старовинні та сучасні різдвяні пісні, які возвеличували народження Сина Божого, а також лунали жартівливі віншування та щирі побажання миру і злагоди, щастя, радості й здоров’я у новому році.

Не обійшлося і без традиційних вертепів, які дивували незвичайними образами і чудернацькими костюмами.

Усі шкільні колективи відзначились високою майстерністю створення обрядового дійства. Кожен з них вирізнявся оригінальністю виконання і новизною підбору репертуару колядок та щедрівок. Тож обрати переможця було не легко. Саме тому переможця цьогоріч не визначали, а відзнаки отримав кожен шкільний колектив у різних номінаціях, наприклад, «За кращу виконавську майстерність», «За оригінальність виступу», «За креативність» тощо.

Також у нагороду за свій неабиякий талант, майстерно продемонстровані вміння і проявленні зусилля усі учасники конкурсу отримали солодкі подарунки від управління освіти.

Задоволеними залишились і гості святкового дійства, адже вони мали змогу послухати щирі українські колядки та щедрівки у душевному і мелодійному виконанні талановитих школярів, переглянути зворушливі театралізовані вистави, які продемонстрували звичаї і традиції притаманні українському народу та побачити цікаві та повчальні вертепи.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here