Юрій Погуляйко сприятиме у добудові 10 шахти: у Нововолинську вперше побував новий губернатор Волині

0
1208

Сьогодні, 16 січня, у Нововолинську зі своїм першим робочим візитом побував новопризначений голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Насамперед він ознайомився із виробничою діяльністю провідних підприємств Нововолинська ТзОВ «Кроноспан-УА» та ТзОВ «БРВ-Україна».

Разом із міським головою Віктором Сапожніковим і його першим заступником, секретарем ради Андрієм Сторонським губернатор оглянув ці підприємства, поспостерігав за роботою працівників, ознайомився з умовами їхньої праці та оцінив виготовлену ними продукцію.

Представники цих компаній похвалились своїми успіхами і досягненнями, розповіли про штат працівників і умови, у яких їм доводиться працювати, провели своєрідну екскурсію цехами і складами своїх компаній, продемонстрували процес виготовлення своєї продукції і показали уже виготовлені товари.

Голова Волинської ОДА підкреслив, що приємно вражений промисловим потенціалом нашого міста.

Після цього губернатор відвідав центральну міську лікарню. Головний лікар медзакладу Віктор Мороз показав реанімаційне відділення, операційні, відділення гемодіалізу та пологовий будинок. Розповів про втілені проєкти, нове обладнання.

Тут Юрій Погуляйко рекомендував керівництву міста взяти участь у проектах із енергоефективності та утеплити будівлі міської здравниці. А також відзначив, що нововолинський медичний заклад відповідає усім критеріям, які визначені сьогодні для центру госпітального округу.

Опісля губернатор побував у ліцеї №1. Директор закладу Сергій Мороз ознайомив гостя із базою та проєктами, в яких працюють педагоги ліцею. Учитель фізики продемонстрував обладнання, на кому вивчають дисципліну учні. Цей кабінет фізики обладнаний сучасними лабораторними комплексами, що вартують близько мільйона гривень. А очільниця управління освіти у Нововолинську Ольга Лакиш розповіла про успіхи нововолинських школярів. Зокрема зазначила, що із 6-7 учасників обласних олімпіад нововолинські учні привозять додому 5 призових місць.

Також голова облдержадміністрації оглянув інфраструктуру Нововолинська. Побувавши на спортивних об’єктах міста, губернатор відзначив важливість будівництва сучасних спортмайданчиків.

Очільник Волині не оминув і доволі актуальних проблем вугільної галузі міста. Губернатор побував на шахті №10 «Нововолинська». Він оглянув будівельний майданчик новобудови, ознайомився з виробничим процесом та умовами праці гірників.

Опісля відбулася нарада з керівниками і спеціалістами вугільного підприємства та представниками профспілок працівників.

Керівник ВОДА заслухав інформацію про стан справ на підприємстві, про основні проблеми шахти та перспективи розвитку.

В основному йшлося про фінансування добудови шахти. Адже для того, щоб запустити першу чергу, потрібно 2 мільярди 900 мільйонів гривень. А у держбюджеті на цей рік на копальню взагалі не закладено ні копійки. Не передбачено коштів ні на її добудову, а нагадаємо ця шахта вже будується 30 років, ні навіть на її утримання.

Тому майбутнє копальні зараз взагалі під питанням. Фактично копальня перебуває у «підвішеному» стані.

Також, за словами головного інженера шахти № 10 «Нововолинська» Віктора Ковтуна, серйозною проблемою також залишається те, що через тотальне недофінансування галузі гірники покидають роботу і скоро на цій шахті, навіть якщо її і запустять, не буде кому працювати.

«Гірники зараз масово звільняються. Люди не хочуть тут працювати, бо ситуація нестабільна. Доля підприємства висить на волосині. Невідомо, чи будемо працювати, чи ні. Плюс, невчасна заробітна плата, яка, до речі, є дуже низькою, а робота шахтаря дуже важка. І люди звільняються. І звільняються найкращі. А це породжує ще одну проблему – падають норми видобутку вугілля», – зазначив він.

До того ж, на шахтах Нововолинська і на 10, зокрема, зараз гострим залишається питання заробітної плати, яку виплачують з довготривалими затримками. Окрім цього, серед вагомих проблем – різке зменшення вуглевидобутку та зношена аварійна техніка.

Голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко наголосив, що шахта № 10 «Нововолинська» має бути добудована і працювати. Однак, зауважив, що вона на перших порах можливо не буде прибутковою, і саме тому, на його думку, сюди не хочуть вкладати коштів ні держава, ні інвестори.

«Всі хочуть швидкого прибутку. А тут так не буде. Потрібні роки, щоб шахта стала рентабельною. А чекати стільки ніхто не хоче. Але вона забезпечить людей робочими місцями щонайменше на 40 років. А це теж важливо», – зазначив губернатор.

Однак він переконаний – підприємство не можна лишати на півдорозі. А тому запропонував створити робочу групу із представників керівництва шахти, спеціалістів вугільного підприємства та представниками профспілок працівників, аби наступного тижня поїхати до міністерства. І вже там спробувати зіштовхнути ситуацію із точки невизначеності, на якій нині перебуває копальня.

«Давайте створимо таку групу, до якої увійдуть 6-7 людей на чолі зі мною. І разом поїдемо на зустріч із профільним міністром. Або ще краще: я спробую організувати нараду з представниками Верховної Ради, Президента, Уряду та Міністерства. І ми переконаємо їх, що таки варто цю шахту добудувати», – наголосив Юрій Погуляйко.

Він висловив сподівання, що проблеми працівників довгобуду таки будуть почутими й вирішеними. А також запевнив, що наступного тижня готовий разом із гірниками працювати в столиці і вирішувати їхні питання.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here