Розповіли, як підготуватися до купання на Водохреща

0
1057

Наближається завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу – Хрещення Господнє. У цей день прихожани святять воду, яка зберігає свої цілющі властивості протягом року, а також пірнають в ополонку, – пише V24.

Напередодні свята працівники ДСНС у Волинській області звернулися до краян із застереженням бути вкрай обережними, перебуваючи поблизу водних об’єктів під час святкування.

“До купання на Водохреща треба ретельно підготуватися й дотримуватись усіх правил безпеки, позаяк для організму подібні процедури – це значний стрес”, – попереджають волинян.

Щоб не зашкодити здоров’ю під час купання на Водохреща, варто дотримуватися правил безпеки. Перед тим, як пірнути в ополонку, необхідно обов`язково порадитись з лікарем, адже існує цілий перелік гострих та хронічних захворювань, при яких зимове плавання протипоказане. Медики радять пірнати в ополонку лише в тому разі, якщо повністю здорові.

Отже, до пірнання в ополонку потрібно готуватись: організм повинен бути загартований.

Для цього найкращий спосіб – контрастний душ: чергувати холодну та гарячу воду.

Ніяких алкогольних напоїв до купання! Вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло і людина замерзає.

Перед тим як зайти у воду потрібно зробити зарядку, побігати, пострибати, словом, максимально розігріти тіло. Для занурення обов’язково вибирайте ополонку, де є обладнаний спуск до води, щоб не підсковзнутися і щоб можна було легко та швидко вийти з крижаної води. Купатися варто виключно в присутності медичної та рятувальної служби.

Занурюватися в ополонку потрібно поступово: перебувати у воді можна не більше 10-15 секунд. Після цього одразу загорнутися у теплий, сухий одяг, випити теплого чаю.

Стежиие за тим, аби діти не купалися у холодній воді без нагляду дорослих. Не виходити без потреби на лід (якщо він є), не залишати без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконатися, що лід достатньо міцний.
Рятувальники рекомендують волинянам дотримуватись правил безпеки під час купання в ополонці та купатися лише в спеціально обладнаних місцях, що мають спуск із поручнями, а також у присутності медичної та рятувальної служби.

Волинянам розповіли, як підготуватися до купання на Водохреща

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here