У Нововолинську та Благодатному планують підвищити тарифи на холодну воду

0
683

У новому році тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у Нововолинську та Благодатному зростуть. Нові розрахунки вже закладені у проєкт рішення виконавчого комітету міської ради.

Так, тариф на централізоване водопостачання ймовірно становитиме 13,74 грн./м3 з ПДВ, тариф на централізоване водовідведення – 14,81 грн./м3 з ПДВ.

Нагадаємо, наразі діючі тарифи на централізоване водопостачання – 8,96 грн. за 1 м. куб. з ПДВ, а на централізоване водовідведення – 10,55 грн. за 1 м. куб. з ПДВ.

Підвищити плату за воду хочуть на підставі клопотання «Нововолинськводоканалу», яке прагне привести їх до економічно обґрунтованого рівня.

На офіційній сторінці підприємства йдеться про те, що формування тарифів здійснюється відповідно до річних планів діяльності підприємства, економічно обґрунтованих планованих витрат, техніко-економічних розрахунків, розрахунків з урахуванням ставок податків і зборів, а також цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді.

Відтак, керівництво Нововолинськводоканалу зазначає, що з часу встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення очікується зростання складових витрат вартості послуг, а саме: на оплату електричної енергії, придбання реагентів та паливно-мастильних матеріалів, оплату праці та збільшенням видатків на сплату податків, зборів та інших витрат, передбачених Порядком формування тарифів.

Крім того, у 2020 році КП «Нововолинськводоканал» розпочинає сплату відсотків за користування кредитом та основної суми субкредиту в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Розвиток міської інфраструктури-2», очікувана сума до сплати у 2020 році становить 22,8 млн. грн., що збільшує тариф на 45,3%.

Зауважимо, що у повідомленні, розміщеному на сайті підприємства, вказуються ще більші ціни, які хочуть встановити за користування водою. Зокрема, за централізоване водопостачання – 20,34 грн. за 1 м. куб. з ПДВ, а за централізоване водовідведення – 17,94 грн. за 1 м. куб. з ПДВ.

«Згідно наших розрахунків прогнозовані тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2020 рік зростуть на 96 % або 18,77 грн., вартість метра кубічного води та стоків разом – 38,28 грн. з ПДВ в т. ч.», – констатують на сайті Нововолинськводоканалу.

Однак, це питання ще розглядатимуть під час засідання виконавчого комітету міської ради, яке відбудеться вже у січні 2020 року. І вже там встановлять остаточні ціни за користування водою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here