У Нововолинську рівень захворюваності на ГРВІ серед дорослих зріс на 20%

0
199

Станом на сьогодні рівень захворюваності на грип та ГРВІ у Нововолинську відповідає середньому показнику. Якщо серед дітей спостерігається зниження рівня кількості захворілих, то серед дорослих він навпаки збільшився.

З початку епідсезону, який розпочався із 1-го жовтня, у Нововолинську на ГРВІ захворіло понад 2400 осіб, тобто перехворіло близько 5% населення міста.

Із числа захворілих 73,9% становлять діти до 17-ти років, майже половина з них – школярі. За останній тиждень на ГРВІ захворіло понад 230 осіб. Це на 36,5% менше, аніж за минулий тиждень“, – розповіла завідувачка міськвідділу Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Мариніна.

Рівень захворюваності у Нововолинську нині нижчий від епідпорогу на 39,8%.

Лікарі-епідеміологи лабораторного центру проводять щотижневий моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ серед населення усієї області. Так на жодній адміністративній території області епідемічні рівні не перевищено. Про це йдеться на сайті Волинського лабораторного центру МОЗ України.

Традиційно з настанням похолодання, збільшенням вологи повітря, кількість захворілих на Волині поступово зростає. За минулий тиждень захворіло понад 5 тис. осіб, що на 8,6% більше ніж за попередній тиждень. Із числа хворих 3,5 тис. – це  діти до 17 років (70%). Зростання захворюваності  спричинено збільшенням хворих у всіх вікових групах, але найбільше  зросла  захворюваність серед дітей  у віковій групі 0-4 роки (на 6,3%) та  у віковій групі  5-14 років (на 22,5%).

 Станом на сьогодні припинено навчання в 2 закладах освіти на Волині— це  дошкільний заклад с. Видерта Камінь-Каширського району та  ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Овлочин Турійського району, де по причині хвороби на ГРВІ відсутні понад 25% дітей.

Кількість осіб, що потребувала стаціонарного лікування з приводу ускладненого перебігу хвороби, за звітний тиждень 86, що становить 1,7% від загальної кількості хворих.

Тому вкотре нагадуємо про ефективні методи щоденної профілактики, застосування котрих знизить ризик захворіти:

  1. Намагайтеся менше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів.
  2. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть головний убір та рукавички.
  3. Захворіли — лишайтеся вдома. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  4. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання (ліктем або серветкою)  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  5. Часто мийте руки. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  6. Намагайтеся не торкатися руками обличчя, особливо зони очей, носа та рота. Саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм.
  7. Протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  8. Привчіть себе до корисних звичок. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here