Поняття “злодій в законі” ввели на законодавчому рівні

0
174

Нацполіція підтримує законопроект про відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою. Про це йдеться на сайті Національної поліції.

Цей документ вперше дає визначення такому поняттю, як «злодій в законі», та вводить кримінальну відповідальність для цих елементів  –  від 7-ми до 10-ти років ув’язнення.

Керівництво Національної поліції та Департаменту стратегічних розслідувань активно брало участь у розробці зазначеного законопроекту. Поліцейські, враховуючи професійний досвід у боротьбі зі злочинністю та розуміючи законодавчу проблематику, підготували ряд пропозицій про внесення змін до нормативних актів. Було запропоновано на законодавчому рівні визначити поняття «злодій в законі» та ввести для них кримінальну відповідальність.

Цей законопроект є вкрай важливим та актуальним для всього суспільства. Вперше на законодавчому рівні з’являється визначення понять «злодій в законі» та «сходки», а змінами до ряду статей запропоновано вдосконалити механізм притягнення учасників злочинної спільноти до відповідальності.

Зокрема нова стаття  255-1 Кримінального кодексу України дає можливість притягувати осіб, які у злочинному середовищі мають статус «злодія в законі», до кримінальної відповідальності: санкція передбачає позбавлення волі від 7-ми до 10-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

2 грудня Президент України  подав до Верховної Ради «Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою», який визначений Главою держави як невідкладний.

Нацполіція підтримує цей документ, адже відсутність відповідних норм у законодавстві України стало однією з причин постійних «візитів» до країни злочинців з найвищим кримінальним статусом серед представників пострадянських країн.

Прийняття вказаного нормативного акту, по-перше, дозволить правоохоронцям більш ефективно протидіяти організованій злочинності, по-друге, автоматично унеможливлює «дружні візити» злодіїв до України, по-третє: якщо ж вони все-таки приїдуть в Україну, у Національної поліції будуть законні підстави притягнути їх до кримінальної відповідальності.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://vl.npu.gov.ua/news/majnovi-zlochini/naczpolicziya-pidtrimuje-zakonoproekt-pro-vidpovidalnist-za-zlochini-vchineni-zlochinnoyu-spilnotoyu/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here