“Музика, що надихає”: нововолинський композитор презентував книги інструментальних творів

0
220

Душевні, зворушливі та чуттєві вокальні твори для дітей і дорослих, професійні п`єси для саксофону, камерного оркестру, дуету скрипалів, фортепіанний концерт – це та багато іншого увійшло до книг талановитого нововолинця, педагога Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості Едуарда Бортнічука.

За власні кошти композитор видав дві книги «Сходинки життя» та «Інструментальна музика». Це збірки інструментальних творів, які призначені для музикантів і шанувальників музики.  Тираж невеликий – усього по 30 примірників. Але тут зібрано те, над чим композитор трудився усе своє життя.

Перша книга «Сходинки життя» – збірка вокальних творів у супроводі фортепіано. Від дитинства до зрілості. Від дитячих пісень, які увійшли до збірки, до вокальної лірики для дорослих. Вокальні твори можуть бути корисними для учнів та викладачів позашкільних установ художньо-естетичного спрямування, а також для дорослих шанувальників музики.

«Тут половина книги – дитячі пісні. А вже друга половина – твори для дорослих. Є тут і вокальна лірика. І є складніша музика для професіоналів. Це вокалізи», – розповів автор.

Інша книга «Інструментальна музика» об’єднала п`єси для саксофона-альта та дуету скрипалів у супроводі фортепіано, а також партитури творів для камерного оркестру. Завершує книгу клавір концерту для фортепіано з оркестром. Інструментальні твори призначені для музикантів і шанувальників музики.

З музикою, а зокрема, із грою на фортепіано, пов’язане усе життя Едуарда  Бортнічука.  Він створив у Центрі дитячої та юнацької творчості гурток «Фортепіано та музична творчість» і вчив дітей створювати музику. Виховував майбутніх композиторів.

«Звичайно, щоб вчити когось, це треба робити самому. Тому вже давно пишу музику. Вирішив зібрати всі свої нотатки, чернетки й видати книги. Аби був якийсь результат моєї праці», – зауважив музикант.

Едуард Бортнічук у своїх творах описує і чарівні пори року, і мальовничу природу, і веселих казкових героїв, і найпрекрасніші, найсвітліші людські почуття – все те, що близьке і знайоме кожному. Тому, слухаючи цю музику, байдужим не залишається ніхто.

А надихає композитора на творчість його кохана дружина Світлана, з якою він щасливо прожив вже понад 35 років життя. Саме вона – його муза, його надійний і вірний друг, а ще перший слухач його і справедливий критик. З нею він радиться і завжди прислухається до думки. А ще присвячує їй свою музику і свої пісні. Саме у такому творчому тандемі й народжується чарівна музика, яку відтепер може відтворити кожен охочий, адже вона зображена на сторінках книг.

«Щоб писати музику,  треба, душевного спокою. Бо коли є якісь проблеми чи стреси, то вже тоді не до музики. У мене є муза – це моя дружина Світлана, яку я дуже люблю. Вона робить все для того, щоб я був спокійний. Їй присвятив один із своїх музичних творів, які є у цій книзі», – зізнається композитор.

Не приховує свого захвату від книг Едуарад Бортнічука і загалом від його творчості директорка НЦДЮТу Любов Кравцова. За її словами, музика талановитого колеги – благородна і гармонійна. Вона надихає і окрилює.

«Музику можна слухати до безкінечності. Вона надихає, очищає, робить людей гармонійними і добрішими. І хочеться любити весь світ», – наголосила вона.

Свої книги автор планує роздарувати. Зокрема, їх отримає Школа мистецтв, НЦДЮТ, камерний оркестр «Елегія», а ще Київська і Львівська консерваторії.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here