В Україні скасували граничні тарифи на теплопостачання та гарячу воду

0
477

Днями Кабмін скасував постанову від 26 червня 2019 р. № 560, якою було встановлено граничні тарифи на тепло і гарячу воду.

Зокрема, Кабінет Міністрів прийняв рішення «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560».  Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

«Рішення забезпечує стале проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці червня 2019 року Урядом Гройсмана було запроваджено граничний тариф на опалення та гаряче водопостанчання, а саме: на теплопостачання – 1400 грн за 1 Гкал за наявності лічильника і 35,21 грн за квадратний метр без лічильника; на гарячу воду на рівні 83,66 грн за 1 куб. м за наявності рушникосушарки і 75,74 грн – за її відсутності.

В Уряді відзначили, що Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати постанову № 560 задля усунення загрози відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів, оскільки середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складав 1807 грн за 1 Гкал, а запровадження меншого тарифу у відповідності до постанови № 560 призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року – 7 млрд грн.

«Наприкінці червня 2019 року уряд Гройсмана прийняв Постанову про встановлення граничних цін/тарифів на послуги для населення міст обласного значення. У випадку її функціонування низка міст опиниться перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості послуг та неможливість компенсувати економічно обґрунтовану вартість їх надання», – зазначив радник нововолинського міського голови Володимир Рожелюк.

Він зауважив, що новий уряд ґрунтовно підійшов до вивчення цього питання. Адже в містах, у яких були встановлені найвищі тарифи на опалення, працювали спеціальні комісії. Зокрема, одна з них перевіряла Володимир-Волинський. І жодного порушення не виявила. Навпаки, підтвердила, що там тарифи були встановлені вірно.

«По усіх містах України працювало 20 комісій. У Нововолинську її не було. Але одна з них перевіряла правомірність встановлення тарифів у сусідньому Володимирі-Волинському, адже там вони вищі ніж у нашому місті. І жодного порушення виявлено не було, бо тариф на опалення там був дійсно економічно підтверджений», – зауважив посадовець

За його словами, нині у Нововолинську чинними залишаються тарифи, прийняті ще минулого року. Адже поки для підняття цін немає ніяких підстав. Однак, якщо вартість газу та електроенергії зростатиме, то можливий і перегляд тарифів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here