Пошкоджені покрівлі, електромережі та газопровід: у Нововолинську “ліквідовують” наслідки негоди

0
358

Сьогодні, 19 листопада, на Волині розпочались командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Волинської області з визначенням стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в особливий період.

Перший етап командно-штабних навчань передбачає відпрацювання ввідної, відповідно до якої в області трапилась надзвичайна ситуація природного характеру регіонального рівня: 19 листопада близько 08:00 на території Волинської області пройшов буревій, що супроводжувався поривами вітру зі швидкістю понад 35 м/с, снігопадами з утворенням покриву до 250 мм, зниженням температури повітря до 0 – -5ºC.

Несприятливі погодні умови спричинили пошкодження у 4-х містах обласного значення та у всіх районах області, є загиблі та потерпілі, створено перешкоди на автошляхах державного та місцевого значення, підтоплені населені пункти, порушено нормальні умови життєдіяльності понад 18,9 тис. осіб.

В обласній державній адміністрації розпочалось засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Олександра Киричука, під час якого було опрацьовано та узагальнено інформацію про надзвичайну ситуацію, що надійшла від керівників та служб цивільного захисту міст обласного значення та усіх районів області, де зафіксовані наслідки ускладнень погодних умов.

Керівники спеціалізованих служб цивільного захисту доповіли про наявні сили і засоби, а також про переведення їх у режим надзвичайної ситуації для виконання дій за призначенням з ліквідації можливих наслідків надзвичайної ситуації. Визначені першочергові заходи та порядок проведення невідкладних робіт для надання допомоги постраждалим, ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та визначення суми матеріальних збитків.

В Управлінні ДСНС України у Волинській області було організовано роботу мобільної оперативної групи для аналізу та оперативного реагування на обстановку, що склалася в області відповідно до задуму навчань, а також підготовки організаційно-розпорядчих документів з управління аварійно-рятувальними роботами. Відповідно до обстановки, всі підрозділи ДСНС в області переведені в режим надзвичайної ситуації на двозмінний режим чергування. В кризовому центрі Управління ДСНС області приступила до роботи оперативна група для збирання даних про обстановку, їх аналіз та узагальнення, прогнозування масштабів і наслідків НС, визначення головних напрямків ліквідації наслідків, складу і кількості сил цивільного захисту, необхідних для залучення до ліквідації наслідків НС, а також штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Оголошено збір особового складу Управління ДСНС області за сигналом «Збір. Аварія».

Керівник навчань – директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Парталян окреслив загальний стан і завдання цивільного захисту в Україні й розповів про мету командно-штабних навчань: «За підсумком навчань комісія ДСНС України визначить стан готовності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Волинської області та її ланок, а при виявленні факторів, що можуть вплинути на ступінь готовності, буде проведена аналітична робота та надана консультативна допомога для урегулювання ситуації».

Олександр Киричук резюмував, що навчання будуть тривати декілька днів, та доручив структурним підрозділам обласної державної адміністрації забезпечити сприяння проведенню запланованих заходів.

Долучився до командно-штабних навчань і Нововолинськ.  Адже, за легендою, різке погіршення погодних умов призвело до надзвичайної ситуації і в шахтарському місті.

Так, сьогодні керівники місцевих спеціалізованих служб цивільного захисту та дотичних відділів і управлінь міськвиконкому взяли участь у засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, що відбулося у селекторному режимі.

Радник міського голови Володимир Рожелюк зазначив, що у місті було пошкоджено покрівлю 45 приватних будинків по вулицях Дорогиничівська, Заводська та Соборна, а також на ЗОШ №7 і МНВК та дошкільних навчальних закладах №3, 6 і 8.

Окрім цього, було пошкоджено 23 опор ЛЕП, в наслідок чого знеструмлено «5-й мікрорайон», внаслідок чого без електропостачання залишилось 606 абонентів, а без водопостачання тепер 265 мешканців та ще 154 нововолинців без водовідведення. Також повалено 35 дерев та пошкоджено 800 метрів ліній електромереж по вулицях Некрасова й Івана Франка, що призвело до припинення руху автомобільного транспорту. Внаслідок дії стихії різні пошкодження отримали 15 людей.

За попередніми даними збитки, нанесені надзвичайною ситуацією перевищують 6,1 мільйона гривень.

Тож під час сьогоднішньої наради нововолинські посадовці доповіли, як саме будуть ліквідовувати наслідки буревію та які заходи планують проводити.

Володимир Рожелюк зауважив, що такі навчання дуже важливі. Адже дозволяють моделювати можливу надзвичайну ситуацію і, якщо вона станеться в реальності, то усі служби будуть до неї готові й знатимуть, як тоді діяти.

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here