Перенесення зупинки і борги за комуналку: з якими питаннями нововолинці звертались до мера?

0
853

Сьогодні, 18 листопада, нововолинський міський голова Віктор Сапожніков провів черговий прийом громадян. За допомогою у вирішенні наболілих питань звернулися понад 30-ть нововолинців.  Очільник шахтарського міста розглянув два колективних звернення і 12 індивідуальних.

Серед тих хто прийшов на прийом переважно були соціально незахищені мешканці, пенсіонери та учасники війни.

Проблеми, з якими звертались жителі шахтарського міста, в основному, стосувались житлово-комунальної та соціальної сфери, а також земельних питань.

Зокрема, серед питань, з якими звертались нововолинці: покращення благоустрою в місті, впорядкування прибудинкової території, ремонт місцевих доріг, а також поліпшення житлових умов.

З колективним проханням до очільника міста звернулись жителі провулку Березового. Вони обурені тим, що перенесли автобусну зупинку і вимагають зробити її ближче до своїх будинків, або ж облаштувати ще одну «на вимогу» якнайближче повороту на РЕС. В іншому випадку погрожують перейти до більш радикальніших методів, наприклад, перекрити трасу Нововолинськ – Іваничі.  Адже наразі маршрутки зупиняються лише неподалік «Продхолоду». І місцевим мешканцям потрібно по кілька разів на день ходити кілька кілометрів «дорогою життя».

«Ми обурені тим, що автобусну зупинку поблизу колишнього «Молокозаводу» перенесли по маршруту Нововолинськ – Благодатне ближче до «Продхолоду». Під час перекладання нового водогону Нововолинським водоканалом було зруйновану стару зупинку, внаслідок чого водії маршруток вимушені були зупинятись приблизно в районі її колишнього існування. А на днях ми з подивом виявили такий собі «сюрприз»: певно для зручності відвідувачів «Крайньої хати» у вигляді новісінького знака зупинки ще на метрів 400 далі від повороту на РЕС. А провулок Березовий, де ми живемо, розташований більш ніж за кілометр від автотраси по сусідству з Нововолинською філією ПрАТ «Волиньобленерго» . Оскільки в цьому районі нема навіть простого продуктового магазину, то нам необхідно за всім необхідним щоразу ходити «дорогою життя». Раніше нам в любу погоду та пору доби, вздовж дороги без тротуарів і так було далеко добиратись до міської інфраструктури, а зараз, у зв’язку із перенесенням зупинки, стало ще на пів кілометра далі ходити. А це немічні пенсіонери, сім’ї з малими дітьми і школярі. А це важко, страшно і небезпечно. Тому благаємо, допоможіть!», – наголосила одна із заявниць.

Віктор Борисович зазначив, що це питання повинне вирішувати ДП «Облавтодор».  Адже траса, на якій і знаходиться ця зупинка, підпорядковується саме йому. Однак, пообіцяв домовитися з керівництвом цього підприємства і допомогти людям вирішити їхню проблему.

«Насамперед, потрібно відновити те, що було зруйновано Водоканалом. А вже потім потрібно домовлятися з керівництвом ДП «Облавтодору», адже ця траса їхня. І облаштовувати зупинки мають право лише вони. Але я спробую домовитись, щоб зробити ще одну зупинку «на вимогу» ближче до ваших будинків. Я постараюсь Вам допомогти», – запевнив мер.

У вирішенні наболілого питання прийшла і ще одна місцева пенсіонерка. Вона просить нарешті зробити відмостку її квартири.

«Мені її обіцяли зробити ще у 2012 році. Але досі не зробили. Чому?», – запитала вона.

Віктор Сапожніков зауважив, що найближчим часом її питання вирішиться. За його словами, до кінця цього року відмостку таки зроблять.

Ще двоє нововолинців звернулось аби розібратись із боргами за комуналку. І навіть не своїми, а від попередніх власників.

Так, нещодавно учасник АТО та дівчина із категорії «дитина-сирота» отримали соціальне житло, яке їм придбали за кошти обласного і місцевого бюджетів.  Раніше ці квартири належали іншим власникам, які й заборгували за комунальні послуги. І якщо в автовця це порівняно невелика сума – 1270 гривень, то в дівчини взагалі 27 тисяч гривень. І сплачувати чужі борги у них немає ні бажання, ні можливості. Тож вони прийшли за розрадою до очільника міста.

«Ви до цих боргів не маєте ніякого відношення, тому й сплачувати їх не повинні. Пишіть заяви, щоб міська рада списала ці заборгованості. І на сесії у грудні депутати будуть вирішувати це питання», – зауважив Віктор Борисович.

Під час прийому громадян Віктор Сапожніков уважно вислухав кожного з них, розглянув усі звернення та пропозиції. Також усі відвідувачі отримали необхідні роз’яснення. А по окремих питаннях керівники структурних підрозділів отримали доручення для подальшого опрацювання та вирішення.

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here