Фахівці порадили, як розпочати заощаджувати

0
252

Приберігати гроші варто для реалізації фінансової мети. Про це пишуть на сторінці Музею грошей Нацбанку України у Facebook.

Як почати заощаджувати:

  • Аналізуйте та плануйте свої витрати.

Вести бюджет – хороша звичка, притаманна фінансово успішним людям. На початку кожного місяця складайте список обов’язкових витрат, а також відкладіть «резервну» суму на непередбачені видатки.

  • Дотримуйтеся правила 10%.

Визначте, яку суму свого прибутку ви можете заощаджувати, не відчуваючи сильного дискомфорту. Експериментуйте. Ця сума може бути різною, проте вона не повинна бути меншою, ніж 10% від вашого доходу.

  • Заощаджуйте на шкідливих звичках.

Інколи відмова від дрібничок допоможе не тільки заощадити гроші у вашому гаманці, але ще й подбати про своє здоров’я.

  • Економте ресурси.

Раціональний підхід до покупок і відмова від культури надмірного споживання – добре не лише для вашого гаманця, але й для збереження обмежених ресурсів нашої планети. Не знаєте як почати, читайте книгу екоактивістки Беа Джонсон «Дім – Нуль відходів», де вона описує свій спосіб життя без сміття. На цьому її родина економить до 40% сімейного бюджету.

  • Ставте фінансові цілі.

Ми зазвичай охочіше заощаджуємо заради якоїсь мети – поїхати на відпочинок чи купити власну квартиру. Найважливіше – матеріальні бажання переформульовувати у грошові. Тоді ваша мрія стає конкретною, а туманні перспективи отримують чіткі терміни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here