Статистика, що шокує: у Нововолинську нині зареєстровано 229 жінок із онкологією грудей

0
857

Минулого року у Нововолинську зарєстрували 18 нових випадків раку молочних залоз у жінок. Про це розповіла сімейна лікарка Зоряна Муцька.

«Минулого року у місті зареєстрували 18 нових випадків раку молочної залози. Станом на сьогодні минулорічний рубіж вже перетнули, хоч рік іще не завершився. Загалом по Волинській області на 100 тис. населення реєструють 64 пацієнтки із онкологією грудей», – зазначила сімейна лікарка.

У місті Нововолинську сьогодні зареєстровано 229 жінок із новоутвореннями в молочних залозах. Це ті, що вже лікуються, або перебувають у стані ремісії.

Нагадаємо, протягом тижня у Нововолинську працював пересувний мамограф.

Тоді на заклики медиків відреагували – обстеження пройшли 545 жінок та двоє чоловіків.

Так у обстежених було виконано 1094 дослідження молочних залоз. Лікарі виявили 3 раки, 8 передракових стани, 22 патології молочних залоз, 1 підозру та 2 підтверджених новоутвори, 4 кисти та 8 локальних фіброаденоматозів.

Статистика приголомшує. Отож, лікарі закликають жінок не зневажати станом власного здоров’я і регулярно проходити обстеження, адже у нашому місті функціонує мамограф.

Найбільш часті симптоми раку молочної залози:

На жаль, на ранніх стадіях захворювання може протікати безсимптомно. Пухлина може бути дуже мала для появи якихось відчуттів у жінки, в таких випадках найчастіше пухлина є випадковою знахідкою під час профілактичного обстеження.

В інших випадках перша ознака раку молочної залози – це поява ущільнення в грудях, які жінка або лікар виявили при пальпації молочних залоз.

Симптоми, що дозволяють запідозрити рак молочної залози:

зміна шкіри або втягнення шкіри молочної залози;

виразка, зміна кольору соска або молочної залози;

потовщення соска або шкіри грудей;

виділення з соска, крім грудного молока;

біль у соску або втягнення соска;

зменшення однієї з молочних залоз у розмірі;

поява пухлини (збільшених лімфовузлів) в пахвовій області.

Наявність перерахованих вище симптомів також може бути ознаками менш серйозних станів, які не є злоякісними (інфекція або кіста). Важливо, щоб будь-які зміни молочної залози були перевірені лікарем негайно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here