Як правильно пити воду: секрети стрункості та здоров’я

0
180

Добова норма води викликає багато питань. Одні рекомендують не рахувати кількість випитих склянок, а довіряти організму й орієнтуватися лише на почуття спраги, інші ж переконують, що вести розрахунки необхідно. Про це пише 24tv.

В статті журналу The Journal of American Dietics Association йдеться про те, що для підтримки достатнього рівня води середньостатистичний чоловік, який не тренується, має пити не менше 2900 мл рідини в день, а середньостатистична жінка – 2200 мл, включно з харчовими продуктами.

1. Не лише чиста вода, а й вода з соків, кави, чаю, супів – враховується в добову норму споживання рідини.

Один з міфів: напої з кофеїном не враховуються, оскільки кофеїн сечогінний напій. Дослідження показують, що це не так: діуретичний ефект цих напоїв дуже слабкий.

Але кава і чай не можуть бути основним джерелом рідини для організму. Кофеїн не шкідливий в помірних кількостях – до 500 мг на добу (в одній стандартній чашці кави – близько 100 мг). Але він може викликати багато проблем при його надлишку – ефект залежності, підвищення тиску, тахікардію, безсоння.

2. В норму також враховується вода з твердих харчових продуктів.

Частину необхідної рідини (до 20%) організм може отримувати з одних тільки твердих продуктів, якщо раціон різноманітний і багатий м’ясом, рибою, сиром, овочами й фруктами.

Яблуко містить 84% води. Банани – 74%. Броколі – 91%. Навіть простий бублик містить 33% води, стейк – 56%, сир – 39%.

3. Під час тренування треба пити кожні 20 хвилин.

Якщо організм втрачає більше води, ніж отримує, з’являється зневоднення різного ступеня тяжкості. Серед симптомів: сильна спрага, суха шкіра і слизові (рот, ніс, очі), втома і слабкість, зниження концентрації уваги, швидка стомлюваність, підвищення температури тіла, головні болі.

4. Алкоголь найбільше зневоднює організм.

5. Норма води індивідуальна і залежить від ваги, температури середовища, віку, харчування.

6. Понад 2000 мл рідини втрачає людина впродовж дня.

Ми не можемо зберігати воду, і щодня втрачаємо її. Так, до 200 грамів води покидає організм щодня з калом, від 500 до 1500 г – з сечею, до 500 мл – через шкіру, до 400 мл – через дихання. На втрати води й потреби в ній впливають харчування, вологість і температура повітря, частота дихання, швидкість обміну речовин, рівень активності.

7. Перша ознака зневоднення – темний колір сечі.

Нирки виводять продукти обміну речовин з сечею. Якщо в організм надходить мало води, вона стає більш концентрованою і насиченою різними продуктами відходу, темніє і набуває сильний запах.

Якщо води в організм надходить достатньо, то при кожному відвідуванні туалету (а норма – не менше п’яти разів, але і не більше десяти) сеча буде прозора, світло-солом’яного кольору, вранці логічно темніше.

8. Їжу можна запивати.

9. Велика кількість води може бути небезпечною.

Занадто багато випитої води призводить до водної інтоксикації та до суміжних проблем – зниження концентрації натрію та інших електролітів в організмі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here