Через кілька років смартфони можуть замінити “розумними” окулярами

0
245

Соціальна мережа Facebook працює над проєктом Orion, в рамках якого розробляє “розумні” окуляри, які замінять смартфон. Про це повідомляє TechToday.

Підрозділ Facebook Reality Labs у місті Редмонд, США, вже кілька років працює над проєктом “розумних” окулярів. У соцмережі сподіваються, що партнерство з Luxottica – материнською компанією Ray-Ban – дозволить випустити такий пристрій уже в наступні кілька років. Очікувану дату називають між 2023 та 2025 роками.

Внутрішня кодова назва окулярів звучить як Orion, і вони повинні замінити смартфони. Ці ґаджети дозволять приймати та здійснювати дзвінки, відображатимуть інформацію та дозволять проводити “живі” стрими свого життя в соціальних медіа.

Головним інтерфейсом керування окулярами у Facebook хочуть зробити штучний інтелект. Користувачам пропонується віддавати йому команди словами. Також у Facebook експериментують з кільцем-сенсором для тихого управління. Цей девайс проходить під кодовою назвою Agios.

Деякі експерти кажуть, що встановлена дата готовності майбутніх окулярів надто віддалена. Це піднімає питання про те, на якій стадії розробки вони знаходяться, а також чи вийдуть вони взагалі. Однак, за чутками, директор Facebook Марк Цукерберг сильно зацікавлений у “розумних” окулярах. Він начебто просив начальника з апаратного забезпечення Ендрю Босворта зробити цей проект пріоритетним. Офіційно у Facebook поки не коментують розробку Orion.

Соцмережа не єдина, хто вважає, що “розумні” окуляри є наступним революційним ґаджетом. У Microsoft уже тривалий час працюють над таким пристроєм, і його друга версія HoloLens 2 доступна в продажу. Також Snapchat випускає окуляри Spectacles, як і стартап Magic Leap продає Magic Leap One AR. Luxottica, яка володіє брендами сонячних окулярів Ray-Ban, Oakley та іншими, також експериментувала з “розумними” окулярами разом з Google у 2014 році. Однак варто відмітити, що хітом ці пристрої поки не стали. Деякі не мають успіху через надвисоку ціну, інші – через низьку функціональність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here