Чи навчатимуться сільські діти у нововолинських освітніх закладах?

0
1476

Днями з’явилася інформація про те, що дітей, які зареєстровані в сусідніх ОТГ, виганяють із нововолинських дитсадків. Так за круглим столом у міській раді зустрілися всі сторони конфлікту: представники органів місцевого самоврядування громад, діти яких навчаються у місті, батьки, директори шкіл, начальниця управління освіти Ольга Лакиш та заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський.

Постало питання фінансування сільськими громадами навчання сільських дітей у нововолинських школах та дитячих садках. Євгеній Недищук заявив, що у освітніх закладах ОТГ є чимало вільних місць, а вибір здобувати освіту у місті – виключно вибір батьків.

«В нас є школи і садки, в яких є вільні місця, але батьки повели дітей у Нововолинськ. Є закон України, який дозволяє здобути дітям освіту там, де вони хочуть безкоштовно», – розповів голова Поромівської ОТГ Євгеній Недищук.

Окрім цього, голова сусідньої ОТГ запропонував присутнім батькам вести дітей у навчальні заклади за місцем проживання, проте батьки цього не хочуть і обґрунтовують це різницею якості освіти, яку надають у місті та у громаді. До того ж, батьки були впевнені: кошти за навчання платити доведеться саме їм  з власної кишені.

Перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський пояснив, що від батьків плати за навчання ніхто не вимагає, вирішити проблему мають самі посадовці, платити за утримання школярів чи дошкільнят повинна безпосередньо громада, а не батьки чи опікуни.

«Ми ще у квітні надсилали лист ОТГ із проханням вирішити це питання ще до початку навчального року. Більше того, досвід їх вирішення є, адже схожу проблему стосовно лікарні і лікування мешканців села у місті ми вирішили», – наголосив Андрій Сторонський.

До слова, у Нововолинську навчається більше 300 дітей із сусідніх населених пунктів. За розрахунками, це практично одна школа, яку утримує місто.

«Сьогодні ви платите своїм викладачам престижність праці  в середньому  25%, а у Нововолинську ледь виходить 10%. У нашому місті цей відсоток є найнижчим серед інших міст Волині і ледь не найбільшу роль у цьому відіграє саме велика кількість іногородніх учнів», – зазначив перший заступник міського голови.

Андрій Сторонський додав, що на Волині взаєморозрахунки  за надання освітніх послуг між бюджетами – це звична практика, її запровадили у Володимирі-Волинському, Ковелі.  А в Нововолинську не вистачає значної суми коштів, які мали б скерувати на заробітну плату місцевим учителям.

«Ми приблизно прорахували кошти на перебування дітей, 2 рази направили вам відповідний лист. У підрахунках вказані тільки витрати місцевого бюджету: комунальні платежі, безкоштовне харчування дітей початкових класів, але ні в якому разі не заробітна плата, субвенційні кошти там не враховані», – розповіла начальниця управління освіти Ольга Лакиш.

Більше того, за словами Ольги Лакиш, утримання дитини за субвенційні кошти у місті є дешевшим, аніж у більшості сіл та малих населених пунктів Волині.

«Ми йдемо на середньому рівні. Обслуговування садочка обходиться місту в рік приблизно у 5 млн. гривень. В цю суму входить і комунальна, і заробітна плата, обладнання та інвентар, та ще низка витрат. Її ми поділили на кількість вихованців і виходить сума 24 тисячі гривень на рік за дитину, стільки просимо заплатити громаду, від батьків нам нічого не потрібно», – пояснила Ольга Лакиш.

У ході наради присутні дійшли висновку: ті сільські діти, які вже навчаються у місті, здобудуть освіту до кінця, проте відтепер до Нововолинських шкіл та садків дітей із сусідніх населених пунктів не прийматимуть, доки ОТГ не вирішать питання фінансування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here