У місті шахтарів відбулись урочистості до Дня Незалежності України

0
407

Вже традиційно у День незалежності України нововолинці одягнулися в національний одяг і вийшли на парад вишиванок. Кілька сотень містян та гостей Нововолинська взяли участь у патріотичній акції. Попереду-мати – Україна у заквітчаному вінку із національною символікою й атрибутами та прапором європейської спільноти.

Нововолинці під величну, зворушливо чуттєву мелодію духових оркестрів НЦДЮТ та Палацу культури пройшли урочистою ходою центральною вулицею міста, демонструючи свою єдність та національну свідомість.

Урочистості продовжились на майдані Незалежності.

Насамперед, як вияв шани та вдячності поклали квіти до фотостели Героїв Небесної Сотні, меморіальної стели загиблих учасників революції Гідності, Символічної могили «Борцям за волю України» та до пам’ятника вірному сину української нації Тарасу Григоровичу Шевченку, який щиро вірив у щасливе майбутнє Батьківщини.

Потому зі святом присутніх привітав міський голова Віктор Сапожніков. Він наголосив на тому, що у цей важкий для України час нам, як ніколи, потрібні єднання і віра у боротьбі за державну незалежність.

«В День Незалежності вітаю всіх, хто своїми діями докладається до нашої спільної справи – розбудови нової європейської держави України. Хто наповнює незалежність нашої країни справжнім змістом, і наближає пору її розквіту. Шлях України до своєї вимріяної незалежності був надзвичайно складним і тривалим. І зараз знову ми мусимо її відстоювати і відвойовувати. Але ми українці були і є єдиними у своїх починаннях та зуміємо вистояти проти усіх негараздів, лишившись однією, мирною та нездоланною нацією. Сьогодні ми дякуємо Богу, що народились і живемо на цій благословенній землі. Тож єднаймося у любові до нашої батьківщини. І пам’ятайте: доля України залежить від кожного з нас. Не забувайте про це і живіть із любов’ю у серці і будьте щасливими», – зазначив Віктор Сапожніков.

Дев’ятьом матерям, чиї сини загинули у зоні провадження АТО, Віктор Сапожніков вручив нагороду «Орден матері бійця АТО» і подякував їм за виховання гідних громадян, захисників рідної країни.

У кожної із мам Героїв на очах бриніли сльози, адже їхні сини, удостоєнні цього звання цінною власного життя.

Під час урочистостей нагороди й подяки отримали і чимало нововолинців, які живуть і працюють на благо міста й держави: медики, освітяни, комунальники, шахтарі, громадські активісти й діячі.

Також зі святом нововолинців привітали очільники іноземних делегацій із міст-партерів Баранович (Білорусь), Кельме (Литва), Стропков (Словаччина),  Біліна (Чехія) та з двох польських міст – гміни Ярачево та Білгорая.

У своїх виступах почесні гості привітали нововолинців із найважливішим державним святом України і засвідчили українцям свою підтримку.

А «родзинкою» святкового заходу став показ колекції старовинних вишиванок Волинського краю Марії Доліновської.

За декілька років нововолинянка зібрала понад 100 унікальних вишиванок 18-20 століття.

Представляючи свою колекцію пані Марія зазначила, що прагнула дати автентичній одежі волинян нове життя, а ще зберегти її, адже вишиванка – це цінне надбання українського народу, у якому зберігається його душа, його звичаї й традиції.

Юні нововолинські моделі, одягнені у старовинні національні строї, створили для гостей паралельний світ минулих століть. Споглядаючи цей показ, глядачі ніби доторкнулися до автентики, до нашого «вишиваного» минулого.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here