На виборах президента нововолинці голосували активніше: яким бачать парламент мешканці шахтарського міста

0
243

Вчора українці здійснили волевиявлення – обрали парламент. Центральна виборча комісія опрацювала 46,22% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на позачергових виборах до Верховної Ради.

Про це свідчать дані ЦВК.

На позачергових парламентських виборах 2019 року бар’єр у 5% долають п’ять партій. За результатами підрахунку голосів, партія “Слуга народу” набрала  42,35%, “Опозиційна платформа – За життя” — 12,80%, “Європейська солідарність” – 8,70%, “Батьківщина” – 8,05%, “Голос” – 6,43%.

Попередні результати голосування у Нововолинську різняться від загальноукраїнських. Отож, більшість голосів отримала «Слуга народу», набравши 42,9%. На другому місці – «Батьківщина» – 14,41%. Трійку лідерів завершує  партія «Голос», набравши 9,21%. Далі – «Європейська солідарність»  – 8,23% та «Сила і честь» – 5,68% голосів.

« У нас в місті більше 38-ми тисяч виборців, більше 18-ти взяли участь у голосуванні. По Україні явка становить майже 50%, у Нововолинську здійснили волевиявлення понад 47%, по округу на вибори прийшло 51% виборців», – розповів міський голова Віктор Сапожніков.

Згідно із попередніми даними, до Верховної Ради від Волині проходять такі депутати-мажоритарники: по 19-му виборчому округу Ігор Гузь – 58%, в окрузі № 20 – В’ячеслав Рубльов («Слуга народу») – 41,4 %, Степан Івахів набрав майже 42 %  і утримує лідерство по 21 окрузі, за Ігоря Палицю, висуванця по 22 окрузі проголосували 36% виборців, по 23 виборчому окрузі найбільше голосів в Ірини Констанкевич – 45,8 %.

В цілому вибори у Нововолинську пройшли без надзвичайних ситуацій. У поліції зафіксували лише кілька незначних порушень. В окрузі №19, наприклад, виявили агітплакати на користь двох кандидатів – Ірини Конєвої (самовисування) та Сергія Григоренка («Єврпейська Солідарність»). Про це повідомляє ОПОРА. За словами начальника Нововолинського відділення поліції Сергія Галащука, слідчо-оперативна група виїхала на місце та питання владнали.

Окрім цього, одного із виборців не було в списках за місцем голосування. На місце одразу виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що чоловік перебуває у консульських списках і повинен голосувати у Польщі.

На одного із виборців поліція склала адмінпротокол – він з’явився на місце голосування у нетверезому стані та дебоширив. Відповідатиме за свої дії чоловік згідно із статтями №178 та №137 адміністративного кодексу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here