У Нововолинську представили виставку, присвячену автору “Червоної рути”

0
128

У Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості представили виставку, присвячену 70-річчю відомого українського композитора Володимира Івасюка.

Він став одним із основоположників української естрадної музики. Володимир Івасюк написав 107 пісень, 53 інструментальні твори та створив музику до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні, неординарний живописець. Важко перелічити усі таланти та здобутки цього відомого українця.

«Так символічно 22 травня, у день перепоховання великого Кобзаря, хоронили й Володимира Івасюка на Личаківському кладовищі. Тогочасна влада намагалася приховати цей факт, проте ледь не вся Україна з’їхалася провести в останній шлях великого композитора Володимира Івасюка», -розповідає директор НЦ ДЮТ Любов Кравцова.

До слова, фотовиставку в НЦ ДЮТ його директор збирала самотужки для того, щоб вшанувати пам’ять великого земляка.  Збірку фото присвятили ювілейній річниці від дня народження композитора.

«Цього року я відвідала Чернівці. Мені вдалося побувати у тому домі, де жив Володимир Івасюк. Зараз там музей. Я торкнулась того фортепіано, за допомогою якого створювалися композиції, і до інших особистих речей. Там я купила  книгу, яку написав батько Володимира Івасюка, і, власне, всю ту інформацію та фотографії, я зібрала безпосередньо у домівці цього великого композитора», – ділиться враженнями Любов Кравцова.

Утім, не лише директор НЦ ДЮТ чудово обізнана із біографією та музичною  спадщиною Володимира Івасюка. Чудово знають про нього і її вихованці.

Іменем Володимира Івасюка названо вулиці в українських обласних центрах: Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Сумах, Дніпрі, Кропивницькому. Окрім цього, композитор отримав низку нагород як за життя, так і посмертно.

Дирекція НЦ ДЮТ запрошує нововолинців віввідати фотовиставку, присвячену одному із найперших відомих українських естрадних композиторів, адже його пісні чутно і донині.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here