Доганами та звільненнями покарають лікарів та освітян через сальмонельоз у дитячому садку

0
553

У кабінеті першого заступника міського голови, секретаря ради Андрія Сторонського відбулася чергова нарада щодо резонансної справи з отруєнням вихованців  у нововолинському дитячому садочку №2.

Вирішити, коли ж відкривати дитячу установу, яка не працює від 8 травня через виявлений сальмонельоз, напередодні зібралися представники усіх служб, які контролюють ситуацію.

«Картина цієї події більш-менш вимальовується», – зазначив на початку Андрій Сторонський.

Як обіцяли міскі посадовці раніше, винних у поширенні небезпечної інфекції буде покарано. Проте, про остаточні результати поки говорити рано. Андрій Сторонський зазначив, що швидше за все у садку був носій бактерії сальмонели. Проте, якби центр ПМСД та міськрайонний відділ Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України відреагували на звернення дітей одразу, винних у цій справі встановити було б значно простіше.

Нагадаємо, ситуація набрала обертів саме протягом  затяжних вихідних, у той час нововолинці святкували Христове Воскресіння, і ледь не усі заклади міста були зачиненими.

У інфекційному відділенні Нововолинської ЦМЛ ще досі перебуває двоє хворих із діагнозом сальмонельоз із садка №2. Загалом за більш як 2 тижні у 28 осіб із закладу виявили небезпечну бактерію. Чимало дітей вже пролікували та провели обов’язкову процедуру – кількаразове бактеріологічне дослідження.

Протягом цих двох тижнів контролюючі служби проводили епідрослідування.  Із загального числа вихованців садка (178 дітей) відібрано  аналізи (бакпосів) у 167 дітей. До речі, бактеріологічний посів робили не тільки дошкільнятам, а й усім членам їхніх сімей, та іншим особам, з якими вихованці садка в той час контактували.

Головний лікар центру ПМСД Ольга Попіка зазначила, що тих 10 дітей та їхніх сімей, яких досі не перевірили, не виходять на зв’язок. Нагадаємо, що на результати цього аналізу необхідно чекати мінімум 3 дні.

Андрій Сторонський зобов’язав присутніх протягом 2-х днів перевірити тих десятьох дітей, які залишися. Адже доки не буде результатів їхніх аналізів, вони залишаються потенційною групою ризику, і якщо хоч один із них є носієм сальмонели – спалах інфекції повториться. Заступник міського голови наголосив на потребі детальної остаточної перевірки усіх вихованців та працівників садка.

Отож, після майже годинної полеміки Андрій Сторонський наголосив, що доки міськрайонний відділ Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України не надасть йому письмовий дозвіл на відкриття садочку, прийняти рішення про відкриття садочка він не може.

Наталія Мариніна, завідувач міськрайонного відділу обласного лабораторного центру зазначила, що у садочку проведено усі санітарні роботи, яких потребувала ситуація, до того ж тричі висіяно усіх працівників, тож жодної загрози вона не вбачає.

До речі, як зазначили на нараді, працівників садочку та центру ПМСД, які невчасно вжили заходів чи допустили розповсюдження інфекції, таки покарають. Медикам та освітянам виголосять догани, кількох відповідальних обіцяють звільнити із займаних посад.

У ході наради присутні дійшли висновку, що дітей, яким досі не зробили бактеріологічного дослідження, до відвідування дошкільного закладу не допустять, а всі інші  приходитимуть із довідкою від педіатра.

Проте, остаточного рішення, чи відкривати садок на нараді не прийняли. Сьогодні служби повинні навідатись у заклад і до кінця робочого дня остаточно вирішити подальшу долю дитсадка, його вихованців та працівників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here