На якому етапі у Нововолинську реконструкція водопроводу?

0
399

Як ми уже повідомляли у Нововолинську розпочали капітальну реконструкцію водопроводу. На це Світовий банк виділив місцевому водоканалу майже 6 млн доларів  кредиту на 20 років під державні гарантії.

Іржава вода з кранів тече в оселях багатьох нововолинців, – інформує UA: Волинь.

Тетяна Купрієнко проживає в Нововолинську від народження. Розповідає: скільки себе пам’ятає, в місті були проблеми з водою. Нині жінка має двох маленьких дітей. Іржава, непридатна для споживання вода її сім’ї, каже, додає проблем.

«Зараз ще більше менш нормальна вода тече. Так як фільтри вже стоять. Перед святами неможливо було взагалі включити воду. Готувати їсти неможливо. Навіть дітей покупати неможна було в такій воді. Все привозили з криниці. Зараз також через фільтр тільки бо так по-іншому ні. Якщо відстоювати в банці, то зранку встаєш і отак там осаду. Навіть в чистий четвер відкриваєш воду, а там кока-кола тече», – зазначила нововолинянка.

Жовто-коричнева вода з іржавим осадом періодично тече з кранів нововолинців. За словами нововолинянки Юліїї, пити, готувати їсти на ній і прати неможливо.

«Дуже жахлива, іржава. Біле перемо, дуже переживаємо, не знаємо. Місяць може більше жовта вода тече з ранку до вечора. Колись була добра,  а зараз іржава. І подають заяву а толку. Забиваються труби в ванні. Забивається в пральній машини, в туалеті. Скрізь іржа», – жаліється вона.

Будинок, в якому проживає ще одна місцева мешканка Людмила Ковальчук збудували 1961-го року. Відтоді, каже, внутрішньо-будинкові мережі не міняли. Її чоловік, Степан Ковальчук, розповідає: замінили трубу жильці власним коштом, але проблему з водою це не вирішило.

«Зараз майже кожен день. То піде більш-менш нормальна, а то йде така мутна, як то зі ставка. Другий раз- іржава, що то неможливо. Але ж в них прориває на трасі, а як тільки прорве на трасі, поки вони зроблять, півдоби вода йде іржава. На чай купую воду, на їсти купую воду. А ні, то їду туди до 10 шахти. І беремо зі свердловини, там джерело. В бутлях привозимо додому. І ще привозять нам в бутлях. Але зараз вже подорожчало. Стало 64 грн – 19 літрів. 64 грн!», – стверджує нововолинець Степан Ковальчук.

Нововолинський водопровід будували з 1963-го по 71-ий роки. Всередині стальні труби «обросли» корозією. За словами начальника КП «Нововолинськводоканал» Володимира Озімчука, їхній строк придатності давно вийшов.

«При радянських ДСТУ потрібно було давати хлор у воду. Все це призводило до виносу заліза і у водопроводі діаметром 400 мм було по 5-6 до 10 см осаду заліза. Все це призводило до сильно каламутної іржавої води в місті», – зауважив він.

Вирішувати проблему з водопостачанням у Нововолинську почали 2014-го року. Тоді начальник міського водоканалу підписав угоду про позику щодо інвестиційного проекту зі Світовим банком майже на 6 млн доларів. У жовтні 2018-го проект був готовий, в квітні цього року реконструкцію розпочали. За планом необхідно замінити 24 км старого сталевого водогону на новий поліетиленовий. 6 км від південного водозабору замінили, лишилося 18.

«Прогрівається труба і стискається під тиском. Потім вистоює. Охолоне і все. Стик готовий. Вони були придумані в Німеччині . там такі труби лежать з 33 року. По цей час лежать. Їх ніхто не міняє. А нашим 50 років і всі діряві», – розповів зварювальник Віктор Дудка.

Із заміною першої «нитки» південного водогону якість води в окремих районах міста поліпшилась.

 «Я особисто брала забір води на аналіз. Я можу сказати, що хороші. Змінилися показники води дуже. Порівняно з тими, які були до нового року і після. Трошки там була вода не дуже хороша. 2 травня ми брали Чайковського, Кримського, Пчілки, які постачаються південний водозабором. Вода була хороша відповідала стандартам якості питної води відносно ДСТУ», – повідомила лаборантка КП «Нововолинськводоканал» Наталія Порческу.

Нині міняють другу і третю лінію водогону. Гарантія на такі труби 100 років. Начальник міського водоканалу каже: найближчим часом нововолинці матимуть чистішу воду.

«Зараз і буде текти ще місяці 3. Поки ми зовсім не заведемо 4 нитки до міста. Вони всі закільцовані. І в будинках треба міняти внутрішньо-будинкові мережі горизонтальні. І тоді буде чиста вода», – зазначив Володимир Озімчук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here