День вишиванки: нововолинці активно одягають національне вбрання

0
766

Всесвітній День вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня. Цей день не має жодного політичного підгрунтя – він покликаний популяризувати українську самобутню культуру та багатовікові традиції.

Сьогодні масштаби поширення традиції одягати в цей день вишиванку справді вражають: усі, від малого до великого, на підприємствах, в держустановах та навчальних закладах міста вбралися у національну одежину. Такого розмаїття вишиванок, як сьогодні, навряд чи можна коли-небуть побачити.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Учні ЗОШ №2 масово вбралися у вишиванки. Традиційною українською красою сьогодні, виділилися й усі викладачі закладу. Діти, попри свій юний  вік, вже знають, що це вбрання є символом української нації та популяризують таке вбрання серед однолітків. Вони зазначають, що сьогодні батькам не обов’язково вишивати орнаменти чи квіти на сорочках самотужки, нині їх легко можна придбати уже готовими. Через свою доступність українська вишиванка набирає популярності серед сучасної молоді.

До того ж, сьогодні у школі проводять конкурс на найкраще селфі у вишиванці. Заступник директора Уляна Матвіюк нас запевнила, що переможці будуть оперативно визначені та нагороджені.

Нововолинська гімназія долучилася до вшанування українських споконвічних традицій. Діти та викладачі масово зібралися на ганку школи та зробили колективне фото у вишиканках.

Вишиванки одягли викладачі та студенти ТНЕУ.

ТзОВ “БРВ-Україна”.

До Дня вишиванки влада міста та структурні підрозділи міськвиконкому теж одягли на роботу національне вбрання.

У вишиванках сьогодні і працівники Центру з надання адміністративних послуг.

Центр зайнятості також щороку підтримує традицію.

Вишиванки одягли на себе і працівники Нововолинського відділення «Ощадбанку». Серед відвідувачів працівниці яскраво виділяються, національна краса одразу впадає у вічі.

Керуючий відділенням Едуард Ковтун розповів, що так одягатися у Всесвітній День вишиванки у працівників фінустанови вже є традицією кілька років поспіль. До того ж, за його словами,відвідувачам приємно спостерігати за красивими та пишно вбраними працівниками банку.

До Дня вишиванки долучилися усі освітяни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here