16 травня: яке сьогодні свято і що потрібно зробити в цей день

0
299

У православному церковному календарі це день вшанування пам’яті преподобного Феодосія Печерського, учня Антонія Печерського, одного з фундаторів європейського чернецтва, ігумена Києво-Печерського монастиря в ХІ столітті. А ще сьогодні мучеників Тимофія і Маври (Марфи), які були подружжям й загинули за християнську віру. «На Тимофія, – казали, – велика надія». Якщо сонячно й тепло, то така погода буде і в кінці місяця.

Інші назви свята: «Тимофій і Мавра», «Маврушка», «Мавра Молочниця», «Зелені щі».

Весна в самому розпалі, вже досить тепло, і морозів швидше за все вже не буде. Тому саме час висаджувати різні рослини, щоб вони швидко виросли і дали гарний врожай до осені. Сьогодні потрібно сіяти різні овочі, але так як день припав на четвер, сіяти можна все крім капусти. Посадки потрібно окропити святою водою, це захистить їх від попелиці і гусениць.

Але є й інші повір’я в цей день.

Ще сьогодні варять зелені щі, не з квашеної капусти, а з щавлю, кропиви й лободи. Якщо ви не любите щі, зваріть зелений борщ. Кропива дуже корисна, в ній є багато речовин, які принесуть здоров’я людині після зими і наситять організм вітамінами і мінералами.

Цей день називали також і Маврою-Молочницею, вважаючи, що відсьогодні корови, наївшись нової соковитої трави, починають давати найсмачніше молоко.

У давнину існував звичай лити за комір воду, щоб молока було стільки ж, скільки води. При цьому казали: «Мені молоко, попові лихоманка, а туркові (тут були ксенофобські варіанти: ляхові, москалю) болячка».

Окрім цього, вважалося, що сьогодні потрібно з’їсти молочну кашу, вона додасть сил і здоров’я. Найкраще зварити її на вогнищі, це стане і розвагою, і корисним проводженням часу.

Є ще повір’я для тих, у кого давно чорна смуга в житті – треба прикрасити будинок гілочками берези, які слід принести з лісу.

А одяг потрібно носити жовтий.

День відмінно підійде для творчості, хрещення дітей, поїздок і подорожей. Також сьогодні приходять чудові ідеї.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here