8 Березня: традиції різних країн

0
119

Чи дійсно 8 березня свято всіх жінок світу? Чи правда що це свято міжнародне? Як і хто це зробив? Про святкування 8 березня – Міжнародного Жіночого Дня в різних країнах світу розповідає журнал «Любов+»

8 березня – традиції різних країн

В Україні

У 1913 році 8 березня як свято вперше відзначили в Україні. Тут воно також відзначалося як пролетарське під девізом: «Жінки в боротьбі за розкріпачення: політичне і економічне».

Після, вже у воєнні роки, коли чоловіки йшли на війну з фашистами, 8 березня відзначався під гаслом: «Жінки проти фашистської Німеччини, постоїмо за своїх чоловіків».

В Італії

У цій країні чоловіків не пускають в жіночі компанії. Ви скажете – нічого собі. Так, так. Саме таким чином жінки Італії відзначають свою незалежність і свій жіночий день.

Вони йдуть в кафе або бари, п’ють легкі коктейлі. Пізніше направляються в чоловічі стрип-бари. У свято для жінок вхід безкоштовний. От вас італійки!

В Японії

Тепер в Японію. Тут свято теж у березні. Тільки третього, а не восьмого березня. Це свято називають День дівчаток. Так само його називають День ляльок, що означає свято, присвячене лялькам і їх господиням. Вони готуються ретельно до цього дня, тому що повинні виглядати краще, ніж сусідка.

Наряджають ляльок краше і багатше, ніж їх господинь. Конкурс проходить на виставках, і триває приблизно місяць. Потім треба прибрати ляльку, як ялинкову іграшку. За японськими переказами, донька довго не вийде заміж, якщо в родині не прибрали ляльку.

В Індії

В Індії свято, схоже на наш жіночий день, відзначають на початку жовтня. Триває воно 10 днів, і називається на честь десятирукої богині Дурга Пуджа.

У Швеції та Франції

У Франції та в Швеції жіночий день відзначають продажем хусточок і квіточок. Виручені гроші здаються в фонди матерів-героїнь, щоб вони могли відправитися у відпустку.

У Сербії

У Сербії так само є день матері. Відзначається він під Різдво. Діти в жарт пов’язують мамі руки. За звільнення вона повинна їм дати подарунки, приготовані ще з вечора.

У Греції

Якщо ми заглянемо в Грецію на святкування «Бабосів» – жіночого свята – то ми побачимо, як відзначають саму шанобливу і шановану жінку міста чи села. За традицією, жінки користуються своєю тимчасовою владою над своїми чоловіками, обливаючи їх водою.

У наш час все це відбувається більше в жартівливій формі. Ну а жінкам-гречанкам ніякого нарікання за цей жарт!

У Китаї

Як же святкують своє свято китаянки? Вони відзначають його 8 березня. Чоловіки в цей день працюють, ну а жінки відпочивають. Ось це так!

Коли в цей день чоловіки йдуть на роботу, їхні другі половинки йдуть гуляти і розважатися в парку, поговорити з подругами, попити чаю в кафе.

Увечері цього ж дня чоловіки готують обов’язковий подарунок – «Гарбуз вірності». Зробити це дуже складно, адже всередину гарбуза потрібно покласти фігурку, солодкий виноград, фенікса, гостру свинину, солоні обсмажені помідори, кавун шматочками.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here